11 август, 2020

Ријалити ѕвездата и најпопуларниот член на семејството Kardashian – Kim, преживува сериозна семејна драма. Или таа многу бурно го доживува последниот потег на нејзиниот сопруг.

Во тизерот за најновата епизода од ријалити серијата за животот на познатото семејство, „Keeping Up With The Kardashians“, Kanye West длабоко ја вознемири сопруга со одлуката за преселба.

Раперот, кој потекнува од Илиноис, ја извести сопругата дека сака да се преселат во неговиот роден град Чикаго.

Како што кажа Kim во видеото, оваа одлука може да го растури  семејство.

Kim и Kanye се во брак уште од 2014. година, а имаат три деца – ќерките North (5), Chicago (1) и синот на Saint (3).

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Семејна драма во семејството Kardashian: Кanye West ја расплакa сопругата
Горе