12 јуни, 2019
cara 0

Англискиот модел Cara Delevingne одамна израсна во девојка која само владее на модните писти или позира за кампањите на познатите брендови.

Таа е исто така e и актерка, а неодамна зачекори во дизајнерскиот свет и заедно со Olivier Rousteing, креативен директор на Balmain, направи три ташни. Тоа се Romeo, Twist и BBag .