24 јуни, 2019

Радио

Одлични профили кои заслужуваат внимание!

Без разлика дали сакаме или не сакаме да признаеме, Instagram стана една од најбараните социјални платформи и место на кое  што голем број луѓе поминуваат извесно време. Иако има и некои негативности, одличен е за пронаоѓање инспирација и уживање во фантастични фотографии.

Модата и Instagram совршено функционираат заедно, а како доказ имаме одличен избор на различни профили кои ни носат посебни модни приказни.

Освен што можеме да уживаме во убавите фотографии, под аутфитот често пишува каде е купен или каде може да се набави поевтина верзија, без разлика дали станува збор за дизајнерско парче, па затоа е корисно губењето време на модните Instagram профили. Дали сакате да експериментирате со облека, но ви недостасува инспирација и имате нецелосни одлуки во врска со вашиот сопствен стил,во продолжение ви претставуваме 5 профили кои ќе ве воодушеват и ќе ве охрабрабрат да запловите до некои поразлични модни води.

Beatrice Gutu

View this post on Instagram

Living for masculine blazers and pleats 👁🔥

A post shared by Beatrice Gutu (@beatrice.gutu) on

Brittany Xavier

View this post on Instagram

Fall colors for @sacaiofficial 🍁

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier) on

Blair Eadie

Solene

View this post on Instagram

👢✨

A post shared by Solene ソレン (@solenelara) on

Evangelie Smyrniotaki

Остави коментар

Почетна // живот // 5 модни Instagram профили кои морате да ги следите во 2019.
Горе