24 јуни, 2019

Радио

И со кои никогаш нема да згрешите!

Со цел секогаш да изгледате атрактивно и модерно, мора да ја направите првата и основната работа кога станува збор за комбинирање на бои – која со која најдобро одговара!

Усовршете го правилното комбинирање и ќе изгледате фантастично секој ден!

Виолетова и темно зелена

Микс на пастелни тонови

Nude“ нијанси од глава до пети

Црвена и сива

Совет: За да можете полесно да ги вклопите боите за комбинација, облеката во гардероберот секогаш нека ви биде наместена од најтемна до најсветла. Ставете ја прво облеката од зелена до сина, потоа од бела до сива, па темните бои се до црна. Така се ќе ви биде пред очи и лесно ќе направите добра комбинација на бои.

Остави коментар

Почетна // живот // 8 комбинации на бои кои секогаш изгледаат моќно
Горе