18 февруари, 2020

Радио

Повеќето од нас со нетрпение ги очекуваат летните месеци, бидејќи тоа значи дека конечно можеме да ги носиме оние очила за сонце кои се премногу кул и ќе го разубават секој outfit, дури и минималистичкиот кој се состои само од еднобоен фустан во неутрална боја или оние максималистички шарени комбинации што го бараат тој последен допир.

Во секоја сезона има се повеќе и повеќе рамки на очила за сонце. Колку се повпечатливи, толку подобро. Ако веќе сте експериментирале со правоаголните модели во духот на деведесеттите, обрнете внимание на другите ретро модели со современи рамки. Покрај тоа што се апсолутно совршен моден додаток на која било модна комбинација, сигурни сме дека ќе сакате да ги носите долго откако ќе помине топлото ветре и последните зраци на сонцето. И зошто да не? Ако Gigi и Bella Hadid можат да го сторат тоа, така можеме и ние.

Остави коментар

Почетна // живот // 8 очила за сонце кои ќе сакате да ги носите и во текот на ладните месеци
Горе