5 август, 2020

Сигурно сте забележите дека Bella Hadid обожава ретро спортски парчиња, а со нејзината најнова комбинација ни покажа и тие парчиња може да изгледаат елегантно.

На ексклузивната вечер во Кан, во организација на францускиот Vogue, Bella, се појави одлично расположена и насмеана, а нејзиниот фустан совршено се вклопува со нејзиното расположение. За оваа прилика, Bella одбра crop-top и прекрасно здолниште со неутрални тонови од пролетната колекција на Dior инспирирана од балетот. Елегантната комбинација Bella ја комплетираше nude чевли и сатенско издание на популарната тaшна во облик на седло, а малку неуредната собрана коса и долгите шишки дадоа доза на разиграност на комбинацијата.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Bella Hadid знае како да изгледа елегантно дури и во crop-top!
Горе