Beyonce е совршен пример како да носите веж боја од глава до пети

10 јуни, 2019
by

Беж е бојата за која ова лето сите зборуваат. Лесните материјали и бронзениот тен се идеални за пудра нијанса која ги нагласува нашите најдоби атрубути, а тоа најдобро го знае Кралицата на облините, Бијонсе.

Пејачката избра целосно беж look, кој се чини дека многу познати личности го носат ова лето. Без разлика дали станува збор за некоја секојдневна обврска или романтична средба, со оваа боја не можете да направите грешка .

Бојата можете да ја разбиете со некои неонски детали, од лимон жолта до светло розева, која ќе ја подигне комбинацијата во нови височини.