11 август, 2020

Во чија ахриха овој пат не однесе познатата пејачка?

Vintage Thierry Mugler комбинацијата која ја носеше Cardi на доделувањето на Греми наградите, ќе биде запаметена засекогаш, а се чини дека оваа комбинација на облека предизвика голем тренд на vintage парчињата кои им се познати на обожавателите на облека.

Cardi продолжи да носи генијални vintage парчиња, а овој пат таа одбра палто од есенската колекција на Paco Rabanne од 2005. година. Крзненото палто го искомплетира со предимензионален шешир на  Sarah Sokol и со Cascada златни чевли , а дека таа навистина обожава шешири ни покажа и во комбинацијата потпишана од дуото Ralph & Russo..

Што велите вие, дали Cardi ви се допаѓа повеќе во vintage крзненото палто или во фустанот на најновата колекција Ralph & Russo?

View this post on Instagram

What’s the cost ? Pap: @diggzy

A post shared by CARDIVENOM (@iamcardib) on

View this post on Instagram

WALKING THESE HOES wearing @ralphandrusso

A post shared by CARDIVENOM (@iamcardib) on

Остави коментар

Почетна // Life Story // Cardi B ни сервираше уште еден vintage бисер
Горе