11 август, 2020

Трендовите доаѓаат и си одат, но едно е сигурно, фустаните секогаш ќе бидат омиленото пролетно парче облека на секоја девојка. Без разлика за каков модел ќе се одлучите, дефинитивно нема да згрешите, а ако сепак немате инспирација за оваа сезона, истраживме какви фустани носат нашите омилени  Instagram девојки.

Еден од најголемите трендови, секако, се фустаните со отворен грб, и тие се одличен избор за свечени прилики. За романтичарите тука се фустаните со пуфкасти ракави кои изгледаат особено неодоливи во нежни бои. За оние најхрабрите тука се металик фустаните, како и фустаните со неонски бои, а останатите тренди фустани, погледнете ги во продолжение.

View this post on Instagram

Hello ? Shot on ? #35mm

A post shared by Alice Zielasko (@alicezielasko) on

View this post on Instagram

?

A post shared by LISA SAYS GAH (@lisasaysgah) on

View this post on Instagram

Vacation outfits ✈️somewhere?

A post shared by xiayan (@gxiayan) on

View this post on Instagram

Medina strolls

A post shared by Oumayma Elboumeshouli (@oumaymaboumeshouli) on

View this post on Instagram

???

A post shared by Hanna Mw (@hannamw) on

View this post on Instagram

My (neon) spirit animal @misscassrb ?✨?

A post shared by NANA (@styledbynana) on

Остави коментар

Почетна // Life Story // Какви фустани носат Instagram девојките оваа сезона?
Горе