Какви плетени ташни ќе носиме ова лето?

4 јуни, 2019
тасни

Неодоливите плетени ташни изработени од природни материјали и нежни неутрални тонови ги обожаваме веќе неколку сезони, а трендот ќе го носиме и оваа сезона и тоа во генијални изданија. Од класични плетени ташни кои потсетуваат на кошници, до предимензионални, ова лето ќе ги носиме во сите варијанти, па дури и популарната Loewe Puzzle bag има своја плетена верзија!

Најдобрите плетени ташни ги пронајдовме во понудата на луксузните брендови како Gucci, Stella McCartney, Jacquemus, Loewe и Jimmy Choo, а за high-street верзиите се погрижија Zara и Mango.

Во галеријата ве очекувааат 25-те најдобри плетени ташни од актуелната понуда.