29 јануари, 2020

Радио

Мода за секој ден!

Неонските бои обично ги поврзуваме со топлото време (ќе бидат модерни и следната пролет). Но, нешто помалку невообичаено тие се појавија како еден од главните трендови во оваа (веќе донекаде) студена есенска сезона! Дизајнерите како „Balenciagа“ и „Versace“ во своите колекции ни претставија капути и кратки јакни со вакви интензивни нијанси.

View this post on Instagram

@harpersbazaarjapan 💖

A post shared by Emili Sindlev (@emilisindlev) on

 Во текот на летото тие се лесни за комбинирање, на сите во тој периодот им се допаѓаат светлите бои. Но, како да ги носите сега? Погледнете во продолжение!

Со неутрални бои

Со светли бои

Со тексас

Остави коментар

Почетна // живот // Купивте неон облека и не знаете како да ја искомбинирате? Ние имаме дури три одговори!
Горе