20 февруари, 2020

Радио

Меган Маркл продолжува да биде главна трендсетерка во кралското семејство.

Војвотката на Сасекс продолжува со своите деловни обврски, а првото појавување во јавноста во новата година беше резервирано за поддршка на невработените дами во Англија.

Меган беше гостинка на организацијата Smart Works и им помогна на дамите да одберат вистински стајлинг за деловен разговор.

И додека Меган избираше модни парчиња, целото внимание беше фокусирано врз убавата бремена жена и нејзините необични салонки.

Иако до сега не сме имале можност толку често (можеби и никогаш)да видиме некој од кралското семејство како носи animal print, Војвотката во комбинација со црн едноставен фустан ги искомбинира црно-белите салонки со впечатлив дизајн за кои денес сите зборуваат.

Фановите на кралското семејство, открија дека тренди салонките се дело на италијанскиот дизајнер Џанвита Роси.

Како и обично, нејзината коса беше фатена во пунџа, а многумина ја искоментираа фантастичната линија на прекрасната Меган која изгледа подобро од било кога.

Остави коментар

Почетна // живот // Многу смело и модерно: Денес сите зборуваат за тренди штиклите на Меган Маркл
Горе