Модна игра: Rihanna во креација потпишана од John Galliano

8 мај, 2019
riri 2

Насловната страна на мајскиот број на магазинот Harper’s Bazaar, кој во целост е посветен на убавината, го краси Rihanna.

Пејачката е нашминкана со интензивна шминка од својата Fenty Beauty колекција, а на себе, помеѓу останатото, има креација на John Galliano за брендот Maison Margiela.