23 август, 2019

Радио

Враќање на ретро стилот

Уличната мода се повеќе се интегрира во висока мода, па затоа не е изненадување што новата кампања на брендот Louis Vuitton е снимена во индустриска зона во Лос Анџелес.

За новото видео кое е дел од кампањата пролет / лето 2019. година, креативниот режисер Virgil Abloh одбра обични тинејџери наместо професионални модели. Во видеото тие носат кошули и патики Louis Vuitton. Краткиот филм го сними колумбискиот фотограф, Julian Klincewicz, кој претходно работел со Gosh Rubchinskiyim, Raf Simons и Kanye West.

Остави коментар

Почетна // живот // Непознати тинејџери од Лос Анџелес се новите лица на Louis Vuitton
Горе