29 јануари, 2020

Радио

Иако се чини дека летото помина доста брзо, есента е веќе пред вратата и полека е време да ги преуредиме нашите гардероби и да ги подготвиме нашите омилени модели за комбинирање на есенски outfit. Оваа есен, фокусот најмногу ќе биде на класичните модели и basic outfit, а еден од главните модели облека што ќе ја направи секоја комбинација посериозна е класичната маица.

Без оглед на вашиот стил на облекување, класична, едноставна кошула е нешто што мора да се најде во вашата гардероба. Станува збор за облека што се носи совршено во секоја пригода, без разлика дали станува збор за casual outfit, во комбинација со омилените фармерки, или деловна комбинација која бара малку посериозен кодекс на облекување. Ако сакате да ја срушите сериозноста на вашиот outfit, изберете oversize кошула, за да му дадете на вашиот изглед доза на лежерност и елеганција во исто време.

Иако кошулите се сметаат за прилично едноставен моден модел, токму оваа едноставност им дава можност да се трансформираат, со адекватен избор на ташна и чевли.

Оваа есен, покрај класичната бела, кошулите се носат и во бои, па одберете модели со кои едноставната комбинација ќе ја претворите во шик, привлечен и впечатлив изглед.

Остави коментар

Почетна // живот // Оваа есен ќе носиме класични модели, а кошулите се основата на секој добар outfit
Горе