4 јуни, 2020

Сите веќе знаеме дека Серена Вилијамс е жена со многу таленти. Не само што таа е една од најлегендарните тенисерки во историјата, таа е и успешен претприемач. Малку е срамота кога таа отиде малку предалеку со неколегијалноста во финалето со тоа што Наоми Осак го доби трофејот на УС Опен со солзи, но за сега ќе го игнорираме тоа.

Во најновата колекција на нејзината модна линија „Серена“, таа откри нов дизајн на фустани, креиран за секој вид на тело и е продаден како фустан „за секој и секое тело“.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Серена Вилијамс дизајнираше фустан скоро за секоја форма на тело
Горе