24 јуни, 2019

Радио

Смели и сексипилни фустани ја одбележаа забавата по доделувањето на Златните Глобуси.

На Златниот Глобус оваа година имавме можност да видиме бројни прекрасни креации што ги носеа најпознатите холивудски дами.

Џулија Робертс и Шарлиз Терон воодушевија со нивниот стилски избор и уште еднаш покажаа зошто го добиле епитетот „дива“. Но, забавата по церемонијата се чини дека предизвика ѕвездите да ги тргнат гламурозните изданија и да покажат малку повеќе од нивните секси тела. Секси фустани доминираа со црвениот тепих, а некои од девојките речиси имаа и незгоди со премногу отворените фустани.

Хајди Клум покажа можеби и премногу…

Манекекенката Емили Ратајковски блескаше во црвениот фустан кој истовремено беше предизвикувачки и гламурозен.

Остави коментар

Почетна // живот // Што носеа познатите дами на забавата после Златните Глобуси
Горе