15 октомври, 2019

Радио

Најголемите светски ѕвезди на едно место!

Едeн од најголемите светски музички фестивали Coachella оваа година се одржува во сончевата Калифорнија и уште еднаш на сцената ги собра најголемите музички имиња, како и многу познати посетители.

Иако фестивалот само што започна, ние веќе имавме можност да видиме голем број ѕвезди како што се Gigi Hadid, Emily Ratajkowski, Kylie Jenner, Travis Scott, Shay Mitchell, Ashlee Simpson па дури и Paris Hilton.

Познатите дами и оваа година носат класични фестивалски трендови како што се ресите, каубојски чизми и шешири, а забележавме дека особено популарен е tie-dye трендот, како и скандинавскиот бренд Ganni што го видовме на Gigi Hadid, Kylie Jenner и Emily Ratajkowski. Кој сѐ се појави на Coachella откријте во продолжение.

View this post on Instagram

💕🥰🦋💫⭐️✨🤪

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

View this post on Instagram

Feeling the look yesterday

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

View this post on Instagram

@revolve #REVOLVEfestival #ad

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Остави коментар

Почетна // живот // Што носеа познатите на Coachellа?
Горе