25 мај, 2020

Инспириранa од најновиот албум на Taylor Swift – „Lover“, кој ќе биде објавен на 23 август, британската дизајнерка Stella McCartney ќе почне да соработува со американската ѕвезда.

Тие две би требало да креираат линија за облека, а веста ја објави пејачката на нејзиниот Instagram профил.

Не открии за каква колекција станува збор, но фановите веќе шпекулираат дека колекцијата ќе биде романтична.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Taylor Swift и Stella McCartney на заедничка модна задача
Горе