5 август, 2020

Белата е класика, особено во лето, само затоа што вкупниот изглед на бело може да има моќен ефект.

Не само што повеќето од овие комбинации изгледаат фенси, но со затемната кожа изгледа моќно и прави вистински контраст што ќе ги натера сите очи да се впетар во личност со доволно самодоверба да го носи овој изглед.

 Такви се облеките на некои од нашите омилени модни блогерки  кои едноставно не можеа да чекаат да ги добијат своите бели парчиња лен и свила.

Најдоброто нешто во врска со total white look е што можат да се носат во текот на денот и вечерта со вистинскиот избор на модни додатоци.

Во моментов, во продавниците можат да најдат вистински богат избор на бели парчиња – не само облеката, туку во овој стил доминираат и чевлите и чантите.

Повеќето од бохо шик достапните парчиња се стилски, а со чипка и везени парчиња, копчињата во животински принт се појавуваат како детали

Остави коментар

Почетна // Life Story // Трендсетерките покажуваат: Како да се носи total white look
Горе