24 јуни, 2019

Радио

Здравата и сјајна коса е сон на секоја жена.

Но, понекогаш дури и кај најздравата коса е невозможно да се постигне тој посакуван сјај, без разлика колку пари трошите на производи за нега и стилизирање. За среќа, еден од најдобрите лондонски фризери, Paul Windle, за британскиот Glamour го откри неговиот омилен трик кој секогаш гарантира сјајна коса.

Имено, сè се сведува на еден чекор што треба да го направите пред да ја измиете косата.

„Пред шампонирање, нанесете масло за коса и така на влакната ќе им обезбедите длабинска грижа што на крај ќе резултира со поздрава и многу посјајна коса по првото миење”, објасни Windle.

Тој советува да изберете масло со што повеќе природни состојки за подобар и долготраен резултат. Кој би рекол дека е толку лесно да се постигне ефектот на сјајна коса?

Остави коментар

Почетна // живот // Чекор пред шампонирање кој ви гарантира најсјајна коса
Горе