4 јуни, 2020

Маслото од каннабидиол или CBD е состојка која во последно време се повеќе ja гледаме во одлични производи за нега на кожата. Иако се добива од билката канабис, ова масло нема психоактивни ефекти и сосема е безбедно за употреба на кожата, а во производите за нега на кожата е се повеќе присутно поради соединенијата со антивоспалителни и хидратациски својства. Идеалнно е за регулирање на создавањето на себум што води до проширени пори, а делува благотворно и за акни и за сите проблеми со кожата.

Сите производи со оваа состојка се релативно нови и нема да ги најдете на полиците во локалните аптеки, но онлајн понудата е навистина богата, а нас особено не освоија производите на Milk Makeup со CBD масло, како што се маската за лице, балсамот за усни, и одличниот пример со додаток на хијалуронска киселина и витамин Б комплекс.

Во галеријата, откријте ги 15-те одлични производи за нега на кожа со CBD масло.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Дали веќе ги испробавте производите за нега на кожа со масло од канабидиол?
Горе