18 февруари, 2020

Радио

Барате инспирација за нова тетоважа, можеби се крие токму тука…

Иако тетоважите во областа на увото не се никаква новост, тие во поалњдно време стануваат се повеќе и повеќе популарни. Истражувавме и ги издвоивме оние најслатките.

Нема да лажеме, тетовирањето на овој дел од телото е доста болно, бидејќи станува збор за една од најчувствителните области, но овие тетоважи се толку слатки што вреди да се истрпи малку повеќе болка.

Барате инспирација за нова тетоважа, или можеби за првата, кој знае, можеби ќе ја пронајдете токму тука. Нас дефинитивно ни се допадна оваа форма на вечен накит! ♥

View this post on Instagram

1-6🌸 #eartattoo#coveruptattoo #flowertattoo

A post shared by MINI TATTOO (@minitattoo_studio) on

View this post on Instagram

귀에 나비 🦋 #mingjuming

A post shared by 🔥QUEEN MINGJUMING🔥 (@mingjuming_tat) on

Остави коментар

Почетна // живот // Микро тетоважите во областа на увото се најслаткиот тренд кој сме го виделе во последно време!
Горе