24 јуни, 2019

Радио

Кога ќе се изморите од contouring(контурирање), следниот и логичен чекор е nontouring, за кој веќе сите зборуваат на Instagram. Терминот го смислила Рене Сангано, која методата ја опиша како корсет за лице, поради моменталниот ефект на затегнатост и сјај. „Вие знаете дека сте нашминкани, но тоа никој не би требало да го види.“ објаснува таа. Овој метод е идеален за лето кога луѓето се на отворено и имаат тенденција да имаат поприроден изглед.

Добрата вест е дека за nontouring ви се потребни само три производи, кои веројатно веќе ги имате. Почнувате со слој од вашиот омилен прајмер, потоа следи освежувачот (moisturizer) односно коректор за делот под очите, а за крај малку хајлајтер на деловите кои се природно осветлени – јаболчниците, по должината на носот и над веѓите.

https://www.youtube.com/watch?v=KqtbYNE8Oc

Остави коментар

Почетна // живот // „Nontouring“ е новиот beauty тренд кој веројатно веќе го следите
Горе