17 јули, 2019

Радио

Топ моделите знаат што ќе се носи во претстојната сезона.

Супермоделите Адријана Лима и Џиџи Хадид се појавија во Њујорк за да ги претстават новите beuty трендови на Њујоршката модна недела за Maybelline, за кој се заштитни лица.

View this post on Instagram

Last night swerving @maybelline

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima) on

Адријана Лима одбра завидна црна комбинација која го нагласи vamp стилот, кој таа често го одбира за јавни настапи, додека Џиџи Хадид заблеска во неочекувана, весела портокалова комбинација, која нè потсетува на пролетта што ни се приближува.

Моделите, исто така, се појавуваат во кратки видеа во кои ги презентираат трендовите кои можеме да ги очекуваме во make up светот оваа пролет. Адриана е со интензивен cat-eye look, кој е нагласен со светла портокалова боја.

Остави коментар

Почетна // живот // Пролетно издание на Adriana Lima и Gigi Hadid
Горе