27 февруари, 2020

Радио

Одамна е познато дека Rihanna не е само музичка ѕвезда, туку е и личност со неверојатна дарба за бизнис.

Таа секогаш е подготвена за нови работи, па така новата колекција од својот бренд Fenty Beauty ја претстави во „поп-ап“ камион лоциран во Њу Орлеанс.

Станува збор за линија на производи наречена – Getting Hotter, светли бои кои се идеални за лето. Поголемиот дел е составен од кармини и ајлајнери.

Остави коментар

Почетна // живот // Rihanna ги диктира трендовите: апсолутен „must have“ за ова лето
Горе