Удобни и идеални за секој облик на тело: Бикини со потписот на Селена Гомез

6 мај, 2019
selena

Пејачката и актерка Селена Гомез од неодамна е во модната индустрија, позирајќи за големите брендови како Puma, Coach …, a сега одлучи да создаде сопствена линија на бикини во кои можат да уживаат жените со секаква форма на тело.

https://www.instagram.com/p/Bw7d90Gn9-Q/?utm_source=ig_embed

Идејата на нејзината креација е да се создаде „удобни” костими за капење кои одговараат на сите жени, а инспирирана е од нејзините лузни кои останаа после операцијата на бубрезите.

https://www.instagram.com/p/Bw7Q2FtBHEi/?utm_source=ig_embed

– Секоја жена сака да се чувствува секси. Секоја жена сака да има висока самодоверба и да се чувствува убаво. Сакав да создадам неколку различни видови бикини, така што секој ќе може да најде нешто за себе во колекцијата – рече пејачката.

Музичка ѕвезда вели дека добро се забавувала додека ги дизајнирала костумите за капење, а таа открива дека има намера да продолжи да се занимава со оваа работа, бидејќи ја исполнува на посебен начин.

https://www.instagram.com/p/Bw91oqtBqTn/?utm_source=ig_embed