28 февруари, 2020

Радио

Од самиот почеток на кариерата која трае повеќе од две децении, познатата американска актерка Cameron Diaz има линија на која и завидуваме, а таа ја откри нејзината тајна.

Шармантната холивудска ѕвезда призна дека за важноста на урамнотежената исхрана станала повеќе свесна во доцните 30-ти.

– Поголемиот дел од она што го јадам самата го приготвувам. Обожавам да готвам и уживам во купувањето храна. Нема добра исхрана без труд. Најлесно е да се јаде надвор – вели актерката.

Витката линија, како што таа вели таа, се должи на исхраната, добар сон и физичка активност.

„Со прошетка најдобро се ослободувам од стресот“, призна Cameron, додавајќи дека од големо значење е и духовниот мир и таа практукува 20 минутна медитација еднаш неделно.

– Штом се разбудам, морам нешто да јадам. Тоа се обично пржени јајца или јајце на око на тост. Исто така, често јадам авокадо, јаболко со путер од бадеми и овесна каша. Ако сум премногу гладна, јадам дури и пилешко – открива Diaz.

View this post on Instagram

#CameronDiaz

A post shared by Cameron Diaz Fans (@cameron_diaz_p) on

Она што е интересно е дека актерката појадува двапати. Кога ќе заврши со нејзиниот утрински тренинг, следува уште еден оброк што е всушност некаков вид на ран ручек.

Остави коментар

Почетна // живот // Појадок, прошетка, медитација: Тајната за витката линија на Cameron Diaz
Горе