Префинето, но лошо по здравјето: Еве зошто не треба да седите со прекрстени нозе!

2 јули, 2019
Capture

Докторите предупредуваат дека ваквата положба на седење може да предизвика последици по вашето здравје.

Иако нѐ учеа дека вистинската дама секогаш седи со прекрстени нозе, особено ако носи фустан или сукња, експертите предупредуваат дека ваквата положба на телото е ризична по здравјето. Освен што може да предизвика вкочанетост на ногата поради притисокот врз нервите над коленото, може да предизвика привремено зголемување на крвниот притисок. Кога ќе ги прекрстите нозете, доаѓа до спречување на протокот на крв. Честото седење во таква позиција може да доведе до настанување на проширени вени. Ризикот е поголем доколку секојдневно седите со прекрстени нозе повеќе  од 10 минути. Затоа, пред да одлучите да изгледате префинето со ваквиот дамски став, добро размислете за можните здравствени последици.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi