31 мај, 2020

Сатенот не е резервиран само за slip фустани!

Slip сукњите и фустаните во изминатите неколку сезони се искачија на самиот врв на нашите омилени парчиња за сончевите денови, а сатенот потоа се појави во форма на сите парчиња облека и модни додатоци. Во актуелната понуда ги пронајдовме најсовршените сатенски сукњи, минималистички макси сатенски фустани, ташни со интензивни бои и елегантни чевли.

Најдобрите сатенски парчиња ги подготвија луксузните брендови како што се The Row, Balenciaga, Alexander McQueen, а исто така има и одлични high-street парчиња во Zara и Mango.

Во галеријата ви ги претставуваме 20те најубави сатенски парчиња создадени за сончевите денови.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Зошто сатенот е совршен материјал за лето и како да го носите?
Горе