Month: м.г

vanzemaljci.jpg
Рускиот космонаут Олег Артемиев верува во постоењето на интелигенција над Земјата и се надева дека ќе се сретне со вонземјаните! Артемиев, кој двапати ја посетил Меѓународната вселенска станица, изјавува дека „досега не летал многу, па затоа не бил во можност да ги види“, пренесуваат руските медиуми. За време на презентацијата на својата книга во Музејот […]

b8ecd68717dc0e3a4d4365021341680c_670x0.jpg
Вашиот нов омилен десерт ве чека! Состојки4 лажици брашно4 лажици шеќер4 јајца Фил1 кесичка пудинг од чоколадо1 кесичка пудинг со ванила 200 гр путер2 лажици шеќер + 100 гр600 мл млекопрелив од карамела по желба Начин на подготовка Со миксер изматете ги јајцата и четирите лажици шеќер. Кога шеќерот ќе се стопи, тргнете го миксерот […]

191605_profimedia0307292078_ff-e1580473055284.jpg
Колумбиската пејачка сподели фотографии на кои позирала со Џенифер Лопез, а јавноста се разбуди со нејзините срамни коментари. Една од најпознатите и најпочитуваните убавици од Латинска Америка препознатлива е по нејзиниот прекрасен глас, неверојатна енергија и супер моќ да биде доминантната личност во просторијата и покрај тоа што е висока само 157 цм. Сепак, откако […]

bajadere.jpg
Овој колач е многу вкусен и потсетува на познатите колачиња „Бајадера“, и бидејќи можат да стојат до десет дена, овој колач идеален е за празниците. Состојки за бајадерата:800 гр. шеќер1/2 литар вода250 гр. путер300 гр. ореви300 гр. мелени бисквити75 гр. чоколадо Состојки на глазура:150 гр. чоколадо за готвење75 гр. путер Подготовка:Ставете го шеќерот и водата […]

262511_193513-profimedia0449652265-ls_ff-e1580393713972.jpg
Манекенката Ирина Шајк (34), која важи за најзгоден модел на светот, зборуваше за мајчинството, раскинувањето со Бредли Купер (45) и детството. Со поранешниот партнер ја има ќерката Леа, која ја роди во март 2017 година. Иако не ги објавува приватните детали во јавност, овој пат разговараше за таткото на своето дете, но со откривање на […]

282887_profimedia0486806650_ff-1-e1580381743720.jpg
Ѕвездата и моделот, Кендал Џенер ги налути фановите со својата најнова објава на социјалната мрежа Инстаграм. Кендал сподели видео од себе си во бањата како се протегнува и ја покажува нејзината витка фигура. Сепак, она што таа го напиша во описот на видеото, наведе многумина да ја навредуваат во коментарите без причина! Манекенката кратко напиша […]

282973_kobi-brajant-porodica_ff-e1580379614902.jpg
Сопругата на славниот кошаркар со години го користеше својот Инстаграм профил затворен за јавноста, но сега го „отклучи“ за да им се заблагодари на обожавателите на починатиот сопруг за нивната поддршка во тешките времиња. Ванеса Брајант, која ги помина најубавите 20 години со еден од најдобрите кошаркари во историјата на спортот Коби Брајант, го доживеа […]

hgfjjj-1200x593-1-e1580375308424.png
Наместо дома, пилинг во движење! Убавите усни изгледаат привлечни за секого, но бараат дополнителна нега, исто како и лицето! Затоа потребен ни е ефикасен и практичен производ за нега на усни што можеме да го користиме насекаде и во кое било време. Новиот Labello Caring Scrubs Balsam ги прави усните СУПЕР меки за многу кратко […]

profimedia-0361625150-e1580309669889.jpg
Жално е што децата треба да ме гледаат во вакво издание. Откако поранешните сопружници Бред Пит и Џенифер Анистон го украдоа целото внимание со тоа што повторно се обединија на црвениот тепих како дел од минатонеделните награди „САГ“, еуфоријата за некогашниот најомилен пар од Холивуд не се смирува. Покрај медиумското покривање на Бред и Џенифер, […]

profimedia-0495176199-e1580297374384.jpg
Откако минатиот септември по втор пат кажаа „да“, 25-годишниот пејач Џастин Бибер и 23-годишната сопруга, манекенката Хејли Болдвин, уште повеќе ја зголеми љубопитноста кај јавноста со својата врска. Дека бракот на младата двојка не е совршен, и самите тоа не го криеја, а сега манекенката откри дека таа се сомневала во нејзината одлука пред да […]

profimedia-0470736239-e1580297098720.jpg
Таа не тагуваше долго. Иако светската суперѕвезда, 31-годишната Ријана ја прекина својата тригодишна врска со саудискиот милијардер Хасан Џамил минатата недела, се чини дека веќе најде утеха во прегратките на друг маж. Имено, пејачката не „плачеше над истуреното млеко“ долго време, па неодамна беше видена во друштво на раперот популарно познат како АСАП Роки, пренесува […]

1-2.jpg
Црвениот кармин е симбол на женственост и заводливост, честопати сам по себе е толку ефикасен што не ви требаат дополнителни додатоци. Одамна се верува дека црвениот кармин е многу силен за дневно носење и е премногу еротски. Неодамна била спроведена анкета со која се испитувало како црвениот кармин влијае на околината. Резултатот покажа дека жените […]

50569b9fe128758bbf0ba3750adef128_670x0.jpg
Брз Плазма ролат кој ќе ве остави без зборови! Состојки 4 јајца1 жолчка100 гр шеќер1 кесичка ванилин шеќер3 лажици топла вода100 гр свежо брашноПола кесичка прашок за пециво За фил 500 мл слатка павлака2 кеси ванилин шеќер200 гр мелена плазма2 кесички кремфикс Припрема За кората разматете ги јајцата, жолчките, шеќерот и ванилиниот шеќер додека не […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris