Month: м.г

Novak-Djokovic-place.jpg
Новак по победата зборуваше и за проблемот со леќите, како и за претстојниот натпревар против Федерер. Очите му се насолзија кога зборуваше за Коби Брајант… Новак Џоковиќ, во четвртфиналето на Австралија опен, потврди дека е во одлична форма, победувајќи го незгодниот Милош Раониќ во три сета. Иако во неколку наврати во текот на натпреварот тој […]

Huawei-Logo-1.jpg
Велика Британија ќе даде „ограничена улога“ на кинескиот Huawei во градењето на 5G мрежата, соопшти владата на Велика Британија и покрај препораките на САД да не им се дозволува тоа на Кинезите. И покрај загриженоста дека Huawei, кој е наводно близу до кинеската влада и може да ја искористи својата инфраструктура за шпионажа, британската влада […]

tvid-moda-devojka-lepota-getty-e1580218638272.jpg
Облеката инспирирана од 1960-тите е апсолутен хит оваа сезона. Зимските денови беа создадени за облека од твид, по кој една од најпопуларните луксузни модни куќи, Шанел, стана препознатлива. Сако од твид, моделирано по онаа што со текот на годините го создаде Коко Шанел, е парче што секоја жена треба да го има во својот плакар. […]

ThinkstockPhotos-950807756-1200x800-1-e1580216094946.jpg
Зимска бања како лек за уморно тело, грип и студ Топлата зимска бања по напорниот ден е сон за секоја уморна жена. И дали знаете какви други ефекти имаат на вашето тело покрај релаксацијата? Када полна со топла вода, неколку капки есенцијално масло и целиот свет е ваш. Телото ќе ви биде благодарно, лимфниот и […]

282465_profimedia0494806238_ff-e1580213414213.jpg
Дури и светски познатиот супермодел кој е инспирација и близок пријател на водечките дизајнери на денешницата не е непогрешлив кога станува збор за модата… Наоми Кембел е една од славните гости на 62 издание на доделувањето на Греми награди, но ова не е една од главните модни вести денес! Иако таа нас нѐ навикна да […]

282317_2122869-profimedia0494361735-ff_ff-1-e1580213086232.jpg
Нејзината совршена фигура секогаш остава без здив. Убавата манекенка Бела Хадид ги воодушеви сите со креацијата на Модната недела во Париз, а својата фигура ја потенцираше на вистински начин, бидејќи чипката беше суптилно транспарентна. Само што го покажа фустанот, многу девојки ширум светот го посакаа за себе, за и они да заблескаат на некој свечен […]

270507_profimedia0475980208_ff-e1580208354380.jpg
Сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп едноставно обожава накит, до тој степен што дури во 2010 година се обиде да биде дизајнер на накит! Сепак, откако стана прва дама, нејзиниот стил е значително порафиниран и затоа е повнимателна при изборот на додатоци. Затоа не е невообичаено што гледаме дека Меланија Трамп носи само едно парче […]

282541_2124179-profimedia0495064909-ff_ff-e1580206415499.jpg
Таа ги покажа своите атрибути. Бијонсе и Џеј Зи се еден од најмоќните парови во музичката индустрија, а многумина се согласуваат дека немаат конкуренција. Тоа е така, што се однесува и до стилот, со појавување на забавата Клив Дејвис, која традиционално се одржува во пресрет на Греми наградите. Популарната пејачка во многу едноставен и елегантен […]

GettyImages-1134696879-1-1200x800-1.jpg
Експерти од Универзитетот во Лидс, заедно со компанијата за детергент Proctor & Gamble, го истражуваа влијанието на различните начини на миење облека на лабораториските примероци и на вистинската облека, пренесува Дејли Меил. Луси Котон, главниот автор на студијата, вели дека тие се свесни дека таканаречената брза мода има лошо влијание врз животната средина. Тие исто […]

profimedia-0365577533-e1580140314951.jpg
Со оглед на тоа што нивната кралица Елизабета Втора им го даде нејзиниот благослов, принцот Хари и неговата сакана Меган може да започнат со сериозни планови за преселба во нејзината родна Канада, каде сакаат да живеат независно од остатокот од кралското семејство. Можам само да замислам што сѐ сте слушнале и прочитавте изминативе недели и […]

brad-e1580137240101.jpg
„Таа никогаш не престана да го сака“ Поранешните сопружници Џенифер Анистон и Бред Пит со месеци се наоѓаат во очите на јавноста и во очите на бројните обожаватели ширум светот кои постојано гледаат во нив. Секој нивни чекор и гест внимателно се следи за да се осигура дека тие кријат нешто повеќе од обично пријателство, […]

282349_fafafff_ff-e1580132756731.jpg
Можете ли да претпоставите што правеле таткото и ќерката кога се направени нивните последни фотографии? Вчера, светот ја обиколи веста што ги потресе Америка и светот – кошаркарската легенда Коби Брајант и неговата ќерка Џана загинаа во грозоморната хеликоптерска несреќа. Познатиот кошаркар и неговата тринаесетгодишна ќерка биле во приватен хеликоптер на пат кон тренинзите на […]

ghfhfhhfhfghf-1.jpg
Пејачката Пинк, која минатата година наполни 40 години, неодамна излезе на Твитер за да допре на тема за која често пишува – физичкиот изглед на славните. Поточно, таа е позната по тоа што секогаш е „различна“ на некој начин. На специфичен начин, таа напишала писмо до себе преку социјалните мрежи, во кое ги наведува она […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi