Month: м.г

a-1-e1582559889901.jpg
Раперот и дизајнер Канје Вест е познат како егоцентричен, но многумина веруваа дека кога станува збор за неговата поубава половина, умее понекогаш да размислува и за другите. Судејќи според најновите снимки на славната двојка, биле во заблуда. Дури двапати оваа недела, Канје се однесуваше неџентламенски кон Ким Кардашијан, а нејзините обожаватели се лути и огорчени […]

gvinet-e1582558446547.jpg
Гвинет Палтроу организираше ексклузивна забава во Беверли Хилс, а сите поканети ги замоли да дојдат со целосно чисто лице – без трошка шминка. Актерката покани голем број колешки и пријателки како Кејт Хадсон, Деми Мур, Рејчел Зои и Александра Грант, а повод беше новата колекција за нега на кожа на славната актерка. Пријателката на Гвинет, […]

Capture-8-e1582552563835.jpg
Според американските медиуми, последниот актер во Холивуд од Златната ера, Кирк Даглас, оставил 60 милиони долари во хуманитарни цели. Неговите синови, меѓу кои и најпознатиот актер Мајкл Даглас, не добиле ниту еден цент од големата сума, која ќе биде поделена во фондацијата на Кирк, универзитетот „Сент Лоренс“, синагогата во храмовите Синај, детската болница во Лос […]

Capture-7-e1582300143374.jpg
Убавата актерка позираше на плажа, без трошка шминка, но наиде на некои негативни реакции. Убавата актерка Салма Хајек често се огласува на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 14 милиони корисници. Бидејќи оваа актерка се смета за една од најубавите во светот, не е ни чудо што нејзините објави привлекуваат големо внимание. Овој пат, таа […]

-e1582199430597.jpg
Ѕвездата од серијата „Sex And The City“, Крис Нот, кого го засакавме во улога на Господинот Ѕверка, доби второ дете! На својот Инстаграм, актерот откри дека неговиот втор син пристигнал на светот. Крис (65) објави фотографија од бебето, а тие му го дадоа името Китс. „Нашиот син Китс пристигна од небото“, напиша воодушевениот татко. Славната […]

Capture-6-e1582196282640.jpg
Младиот американски рапер Pop Smoke е убиен во неговиот дом во Холивуд Хилс. Двајца непознати и маскирани напаѓачи влегле во домот на 20-годишниот музичар во раните утрински часови. Истрелале неколку куршуми во него, по што побегнале од местото на настанот. Полицијата сè уште не ги уапсила или идентификувала осомничените, а не е познато дали раперот […]

naomi-e1582031530395.jpg
Наоми Кемпбел позираше гола во својот кревет, па се сликаше и ја сподели фотографијата на социјалните мрежи! Имено, славната манекенка ги запали социјалните мрежи со најновото селфи, на кое покажа премногу. Наоми немаше ништо на неа, но беше покриена, а брадавицата ја „прекри“ со ѕвездичка, за да Инстаграм не би ја отстранил нејзината фотографија поради […]

adele-e1582023852580.jpg
Иако ја покажува својата нова фигура, откако изгуби 45 килограми, јавноста остро ја критикува. Поради последните фотографии, фановите се сигурни дека Адел се опседнала со изгледот и слабеењето. „Откако ослабе, исчезна насмевката од нејзиното лице. Ова не е старата Адел“, гласи еден од коментарите. Пејачката е фотографирана додека излегува од еден фитнес центар и се […]

j-2-e1582022739796.jpg
Џастин Бибер, светски популарниот пејач кој во последно време ја отвара својата душа и по многу скандали и проблеми, конечно живее мирен живот. Откако се ожени со моделот Хејли, тој сфати кои се вистинските вредности на животот, па реши да ја раскаже својата приказна во кратки документарни видеа што ги сподели со фановите. Додека сите […]

Capture-5-e1581934418828.jpg
Дали сте слушнале за Паретов закон? Всушност, ова е токму она што може да ви помогне за да го подобрите квалитетот на вашиот живот. Како што пишува Your Tango, овој закон се заснова на принципот 80/20, а се објаснува така што 80% од посакуваниот резултат се постигнува со 20% од потрошеното време. На пример, ако […]

cigari-1-e1581609209664.jpg
Оние кои успеале да ги остават цигарите користејќи го овој метод, тврдат дека е „навистина неверојатно како функционира овој напиток“. Како што велат тие, убива било каква желба за никотин во вашето тело, а подготовката е повеќе од едноставна. Потребни ви се суви лисја од тегавец. Подготовка: Земете неколку суви лисја тегавец, ставете ги во […]

angelina-e1581608491127.jpg
Мајката на Бред Пит, Џејн Пит не ја поднесува Анџелина Џоли и сега покажува дека е најголема поддршка на нејзиниот син по бурниот развод. „Џејн е тврд камен и никогаш нема да прости на Анџелина, низ што се помина нејзиното семејство, особено затоа што децата ги гледа помалку откако Бред и таа објавија дека се […]

r-e1581523214165.jpg
Иако киселата зелка е многу здрава намирница, со процесот на скиселувањестанува посилен сојузник во борбата против многу здравствени проблеми. Солената вода во која отстојува зелката, позната како расол е неверојатна течност која поради богатството на витамини го чува нашето здравје. Го зајакнува имунитетот Богатa е со витамини Ц и Б, калциум, магнезиум, железо и цинк, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris