Month: м.г

r-e1581523214165.jpg
Иако киселата зелка е многу здрава намирница, со процесот на скиселувањестанува посилен сојузник во борбата против многу здравствени проблеми. Солената вода во која отстојува зелката, позната како расол е неверојатна течност која поради богатството на витамини го чува нашето здравје. Го зајакнува имунитетот Богатa е со витамини Ц и Б, калциум, магнезиум, железо и цинк, […]

s-e1581522328327.jpg
Наместо да бидете роб на минливи трендови и брза мода, поработете на стилот и квалитетот на парчињата во кои вложувате пари. Како што пишува Who What Wear, овие пет стилски трикови ќе ви помогнат во секој момент да изгледате stylish и да ве бараат за модни совети. Изберете накит и модни додатоци кои ќе бидат […]

irina-3-e1581521567707.jpg
Ви се чини дека beauty рутините станаа толку сложени што треба да одвоите неколку часа на ден и две третини од вашата месечна плата за да ги постигнете посакуваните резултати? Не очајувајте туку олеснете си го животот и следете ги овие неколку трикови што ви ги претставуваме во продолжение, со кои воедно ќе ви остават […]

as.jpg
Откако на почетокот на минатиот месец ја шокираа јавноста, како и кралското семејство, со нивната одлука да ја напуштат Велика Британија и да започнат самостоен живот, финансиски независни во Америка, принцот Хари и сопругата Меган Маркл, со синот Арчи се враќаат во Лондон. Како што пренесуваат странските медиуми, младото семејство се враќа на барање на […]

j-1-e1581518179431.jpg
Откако поранешните сопружници Бред Пит и Џенифер Анистон го украдоа апсолутно целото внимание на неодамнешното, но и долгоочекуваното, повторното обединување на црвениот тепих како дел од доделувањето на наградите SAG, на „гласините“ за тоа како ова актерско дуо е повторно заедно им нема крај. Затоа, многумина беа разочарани кога 56-годишниот актер-добитник на Оскар, наместо со […]

gaga-e1581517858400.jpg
Откако неодамна беше фатена во страствен бакнеж, на терасата на нејзиниот дом во Мајами со Мајкл Полански, поранешен инвеститор кој во моментов работи како извршен директор на фирмата „Parker Group“, американската пејачка Лејди Гага ја потврди нејзината врска и на социјалните медиуми, а ако веруваме на пишувањето на таблоидот NW, ѕвездата од филмот „A Star […]

pamela-e1581513950593.jpg
Приказната за нивната љубов, на почетокот изгледаше како романтично филмско сценарио. Питерс на почетокот беше пресреќен, велејќи дека сите овие години е вљубен во Памела, а тие за прв пат биле во врска уште пред 35 години. Сепак, само 12 дена по свадбата, Памела реши да се разведе. Како што е соопштено, Памела премногу брзо […]

oscars-e1581351894175.jpg
Театарот „Долби“во Лос Анџелес е домаќин на филмската елита и sвездите чии имиња денес се значајни во индустријата за забава. Во галеријата погледнете го модниот избор на некои од ѕвездите…

meghan-e1581351412531.jpg
Пријателството со војвотката и војводата од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари, во моментов е едно од најпосакуваното во Холивуд. Сепак, додека списокот на sвезди кои би сакале да бидат видени со кралска двојка е доста голем, само неколкумина успеаат во тоа. Откако медиумите неодамна објавија за војната помеѓу Анџелина Џоли и Џенифер Анистон за […]

-e1581351043255.jpg
Меѓу жртвите и Бела Хадид Брендот за долна облека Victoria’s Secret повторно среде нов скандал. Обвиненија за сексуално вознемирување доаѓаат од сите страни. Бројни модели и вработени жени објавија дека со децении биле малтретирани од нивните претпоставени, пренесува „LA Times“. На прво место се обвинети директорите Лес Векснер и Ед Разек, кои се карактеризираат како […]

pitt-e1581350506301.jpg
Доделувањето на 92. Оскари по ред, не можеше да помине без политика, а моментот да се „буцне“ американскиот претседател Доналд Трамп и импичментот, ова го искористи никој друг туку славниот актер Бред Пит. Имено, Пит доби Оскар за најдобра споредна машка улога, а по добивањето на првиот Оскар, својот говор го посвети на политиката. Тој […]

Capture-3-e1581349986389.jpg
На 92-то доделување на Оскарите, меѓу гостите беше и Блек Чајна, поранешна стриптизета и реалити sвезда која беше во врска со раперот Тајга, а подоцна и со Роб Кардашијан, со кого има ќерка и со кого подоцна објави војна. Оваа старлета се појави во црн фустан со многу провокативен крој –  деколте до папок и […]

12-e1581090770437.jpg
Производи кои навистина делуваат! Денес индустријата за убавина е развиена до таков степен што скоро и да нема дел од телото за кое не постои цел спектар на производи за нега. Иако веројатно веќе користите меѓу 5 и 15 производи за секојдневна нега, сè уште има некои категории на кои не им посветувате доволно внимание […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi