Month: м.г

hh-e1585684185500.png
Дијабетесот е еден од ризик факторите кој може да предизвика компликации при заболување со Коронавирус. Погледнете кои од светските ѕвезди имаат дијабетес!Патем,Том Хенкс се спаси од Коронавирусот…

drejk-2-1-e1585671462827.png
Еден од најпопуларните рапери во светот, 33-годишниот Дрејк стана татко на момче пред повеќе од две години, но неговото лице не го покажуваше на социјалните мрежи се досега. Иако Дрејк е со темна боја на кожа, неговиот првороден син Адонис, именуван по грчкиот бог на убавината, има руса кадрава коса и сино-зелени очи. Дрејк се […]

hrana-vo-kontinjer-3.jpg
Како поминува времето, се почесто се појавуваат последици од паничното купување по продавниците од појавата на корона вирусот. Друштвените мрежи се преплавени со фотографии на продукти со поминат рок (леб, зеленчук, овошје) фрлени во кантите за ѓубре. Повеќето од нив се увезени од Велика Британија, земја која сега почнува да се соочува со проблемите предизвикани […]

hrana-e1585665437276.jpg
Локалното население во многу земји консумира храна што нам ни изгледа бизарна, но Кина убедливо има најразновидна понуда на храна во светот. Доколку прошетате низ некоја прометна улица ќе најдете вкусни деликатеси, но и храна и намирници кои се прилично одвратни. Некои од овие јадења се познати по нивниот вкус, некои по тоа што се […]

-шербеџија-e1585669829262.png
Раде Шербеџија (74) се јави од неговиот дом во Ријека, каде тој и неговата споруга Ленка се придржуваат кон сите мерки за изолација, не затоа што имаат симптоми или се заразени, туку затоа што велат дека тоа е мудро. Тој објасни дека дури сега сфаќа дека неговите обожаватели водат страници на Фејсбук под неговото име, […]

-слика.jpg
Бритни Спирс имаше многу продуктивна недела во карантин! Поп иконата постави нов светски рекорд за спринт. Во веќе избришаниот пост на Инстаграм, 38-годишната тврди дека истрча 100 метри за само 5,97 секунди, што е побрзо од сегашниот Светски рекорд на Усаин Болт за 100 метри кој тоа го направи за 9,58 секунди. Покрај скриншот на […]

61861322-karta-svijeta-svijet.jpg
Ако слушате каква музика се пушта на Кипар, Исланд, или некој град на периферијата на Трансилванија, освен самата мелодија лесно можете да го почувствувате и духот на жителите на земјите кои отсекогаш сте посакувале да ги посетите. За тоа може да ви послужи и интернет платформата која на едно место нуди неколку радиостаници. Со кликнување […]

coronavirus-koronavirus-stefan-stojanovic-05-1.jpg
Естонија е земјата која како економски, така и социјално е најподготвена за Корона вирусот. Остава впечаток дека нивото на паника во Естонија е навистина ниско, земјата  која има релативно висок број на заразени. На многу начини мерките за епидемијата во Естонија не се разликуваат многу од оние на другите европски земји. Тие ги затворија границите […]

Lady-Gaga-и-татко-и.jpeg
“Сигурен сум дека ќерка ти и тоа како може да помогне, особено сега кога не е зафатена ниту со издавање нов албум, ниту со концерти. И двајцата сте богати, ова е многу одвратно” -е само еден од коментарите упатени на таткото на Лејди Гага. Џозеф Германота побарал хуманитарна помош и ги замолил луѓето да му […]

Maria-Tereza-3-e1585664967112.jpeg
Шпанската принцеза Мариа Тереза починала во петокот на 87 годишна возраст, како последица на заболување од корона вирусот. Мариа е првата принцеза која е жртва на пандемијата. Тажната вест ја објавил нејзиниот брат принцот Хенри С. (79). Мариа Терза се родила во 1933 година како ќерка на принцот Хавиер и неговата жена Меделин де Бурбон. […]

-Марс.png
Може да изгледаат избледени, но дијамантите и парите траат вечно. Ова го потврдуваат токму овие семејства. Овие најбогати семејства имаат шокантно значителен колективен приход од неверојатни 3,4 трилиони долари. Што е слично на целиот БДП на Германија, Велика Британија и Франција. Број 10- Семејството Думас, од Франција, со проценето богатство од 49,2 билиони долари. Семејството […]

.jpeg
Жените ширум светот, поради карантинот, не се во можност да посетуваат фризерски или козметички салони, па затоа се принудени сами да ја шишаат и фарбаат косата, но и да ги лакираат ноктите. Некои од резултатите што ги споделија на социјалните мрежи се многу смешни. Една девојка на Твитер сподели фотографија од многу неуреден маникир и […]

Capture-2-e1585662580909.png
Поради пандемијата на коронавирус на светот му се заканува глобален недостиг на кондоми, известуваат претставниците на најголемиот светски производител на единствената форма на контрацепција која исто така штити од сексуално преносливи болести, малезискиот Карекс Бхд. Компанијата го произведува секој петти кондом на глобално ниво и во изјавата наведуваат дека повеќе од една недела во ниту […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris