Month: м.г

toaletna-hartija.jpg
Во последните неколку недели бевме сведоци на општа навала за тоалетна хартија, а за сите кои можеби се на последната ролна, Амазон подготви решение. Компанијата на својата веб-страница продава – преносно рачно биде. Овој иноватеивен производ веќе има оцена 4,6 од можни 5. “ Ергономски нежно шише со рачно притискање, изработено од изржлив материјал, одлично […]

shawn-mendes_camila-cabello_2019-american-music-awards_2019-1800x1200-1.jpg
Камила Кабело и Шон Мендес за време на карантинот од корона вирусот, го поминуваат нивното време учејќи се еден со друг нови вештини. Хавана пеачката од своето момче добива бесплатни часови по гитара, учејќи го шпански за возврат. Објавувајќи фотографија од себеси покрај базенот, држејки гитара Камила напиша: „Шон ме учи ова и јас го […]

-на-тераса.jpg
Во време на карантин заради коронавирусот, луѓето затворени во своите домови настојуваат да се занимаваат со разни спортски активности, а еден јужноафрикански пар на својата тераса во Дубаи успеа да истрча маратон. Колин Алин (41) и неговата сопруга Хилда во саботата на својот балкон долг 20 метри успеале да истрчаат 42,2 километри, претрчувајќи го балконот […]

tetovazi.jpg
Oва е тетоважата што ја препорачува хороскопскиот знак, дали навистина би ставиле вакво нешто на себе? Тетоважата е нешто што ќе го носите на себе до крајот на животот, затоа треба внимателно да размислите пред да се истетовирате. Мотивот што ќе го истетовирате на себе треба да биде нешто што навистина го сакате и нешто […]

kk-e1585657860368.png
Коронавирусот може многу брзо да предизвика оштетување на белите дробови, предупреди шефот на торакална хирургија во универзитетската болница Џорџ Вашингтон во САД, Кит Мортман. Тој објави видео од бели дробови на заболен човек со „Ковид-19“, во кое повикува сите да го сфатат сериозно коронавирусот. На видеото се прикажани белите дробови на човекот кој, само неколку […]

287137_shutterstock-1136064863_ff.jpg
Борба против корона вирусот. Граѓаните треба да се грижат за хигиената и редовно да ги мијат рацете за време на корона вирусот, што е најтешко за децата. Сепак, родителите наидоа на неколку начини да го направат поинтересно миењето на рацете на своите деца, со еден ваков статус што сега кружи на Фејсбук. Во статусот се […]

-e1585654933527.png
Нејзиното име можеби не ви е познато, но нејзината фотографијата од пред околу 10 години сигурно некогаш ви го привлекло вниманието. На свои 6 години, таа за кратко време стана светска сензација затоа што беше прогласена за најубото девојче на светот, а како изгледа сега? Малку повеќе од десет години подоцна … Тилан Блонду беше […]

charlse-e1585648821987.png
Во консултација со неговиот лекар, принцот Чарлс ја прекина својата изолација, која траеше седум дена. Минатата недела беше објавено дека принцот Чарлс, откако покажа благи симптоми на болеста, тестовите за корона вирус покажаа позитивен резултат. Потоа отиде во самоизолација, но продолжи да работи од дома. Неговата сопруга Камила, која исто така беше тестирана за корона […]

-e1585579725646.png
Кога станува збор за модата, шеесеттите години беа запаметени како еден од најубавите и инспиративни периоди. Ова може да биде особено точно за фризурите, а една за една од нив се предвидува дека ќе биде најголемиот хит за време на летото! Станува збор за коса-до рамо поделена на два дела и исфенирана нанадвор. Легендарната женствена […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris