Month: м.г

1-168.jpg
Познатиот германски модел Хајди Клум (46) го шокираше светот во финалето на реално шоу со своето деколте во минијатурен фустан. Иако се смета за една од непогрешливите, кога станува збор за модата, се чини дека тоа не е случај овој пат. Судејќи според коментарите, нејзиниот последен изглед многумина го нарекоа модна катастрофа. Хајди во финалето […]

-e1588272504462.png
Откако е објавено дека новото момче на Кендал Џенер е кошаркарот на НБА лигата, Девин Букер, младата реалити ѕвезда е мета на критики на социјалните медиуми. Имено, пред Букер таа се забавуваше со НБА ѕвездата, Бен Симонс, при што некои на социјалните мрежи велет дека „кошаркарите си ја подаваат еден на друг“. Кендал Џенер не […]

.jpg
Карин Ројтфелд, основач на CR Fashion Book, го бјавува Fashion Unites, специјалниот глобален настан за CR Runway со „amfAR Against COVID-19“. Второто издание на CR Runway ќе биде прво од ваков вид виртуелна модна ревија која ќе ги собере славните личности за да „понудат момент на креативна инспирација и возбудлива забава за секој што ја […]

-1-1-e1588280285468.png
Експертот за кралското семејство даде интересна анализа за малиот Арчи и потенцијалното второ дете Меган Маркл и Хари, кои наскоро би можеле да ја објават веста за новата бременост- како што пишуваат светските медиуми. Мајка Мејер, експерт за кралското семејство и основач на Beumum Etiquette, која ги едуцира потрошувачите и деловните активности на британскиот протокол, […]

naslovna-283.jpg
Со ова импресивно возило, Заруцки успеа да достигне брзина од 123 километри на час и да ја однесе победата пред другите интересни возила. “Baikal Mile” е невообичаена трка со моторно возило на замрзнатата површина на најдлабокото езеро во светот. Се одржува кон крајот на февруари и почетокот на март од 2019 година. Таа има за […]

grad.jpg
Војните, револуциите и падот на империите ја трансформираа мапата на светот во 20 век. Изненадувачки, повеќето од овие беа „профитабилни“ – главни градови, јави CNN. На почетокот на 20 век, само околу четириесет држави имаа престолнини, додека околу 2000 година, бројот се зголеми на повеќе од 200. Големите политички промени, исчезнувањето на колонијалниот свет и […]

-и-фризура.jpg
За некои жени, поминувањето време со шминка и стилизирање на косата може да изгледа како хорор филм. Но, се чини дека оваа рутина сепак може да вреди ако се потрудите. Да се ​​грижиме за изгледот не само што позитивно влијае на нашето расположение, туку и на тоа како другите не перцепираат. Поточно, Bright Side го […]

majk-tajson.jpg
Поранешниот шампион во бокс Мајк Тајсон опиша како се борел против дрога и депресија. „Железниот Мајк“ објасни како се чувствувал во 2009 година, признавајќи дека бил под дејство на лекови мешани со големи количини алкохол. Тој, сосема искрено и без двоумење, раскажа како се чувствувал една ноќ во хотел со проститутки. „Лежев во хотел и […]

vakcinite-na-bil-gejts-dr-ptenli.jpg
Видеото во прилог е одвратната вистина со која сите ние се соочиваме, додека “некои” скриени зад завесата “за наше добро” си играат со животите на нашите деца и сите нас. ОДВРАТНО

-9.jpg
Очите исто така можат да бидат влезната точка на вирусот и извор на ширење на инфекцијата! Корона вирусот Сарс-CoV-2 е откриен во тампон за око на пациент, иако вирусот повеќе не бил присутен во носот со денови, тврдат истражувачите. Весникот за “Annals of internal medicine” објави дека 65-годишна жена, е првиот потврден случај на „Ковид-19“ […]

-2.jpg
Дали сакате да се ослободите од оние неколку килограми што минале незабележано овој месец? За среќа за вас, неодамнешното истражување на метаболизмот на клетките најде ефикасен и целосно безболен начин за губење на тежината за кој не е потребна промена во вашата диета! Едноставно ограничете ја потрошувачката на храна на 10 до 12 часа. Со […]

.jpg
Пејачката одбележа важен датум со сопругот. Тијана Дапчевиќ и нејзиниот сопруг Милан завчера славеа 19 години на хармоничен брак. Пејачката вели дека таа и нејзиниот сопруг Милан не ги поминуваат своите годишнини на посебен начин, но дека се обидуваат да ја негуваат врската секој ден, наместо еднаш годишно.  – Ние славиме љубов секој ден, не […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris