Month: м.г

deni-2-e1593541612988.png
Американски актер е обвинет за силувањена три жени, кое се случило пред 20 години  Американскиот актер Дени Мастерсон (44),бил уапсен на 17 јуни, оваа година и обвинет за повекекратно силување на три жени.  Но,не е само актерот  тој на кого му се суди.  Обвинети се сите бивши членови на скиентолошката црква, на која  што (44) годишниот глумец е посветен.  Претходно четири жени, вклучувајки и три жени кои поднеле кривични пријави, поднеле граѓанска тужба против Дени и црквата,оптужувајќи ја црквата дека ги вознемирува поради тоа што нападот го пријавиле на властите.  -Нашите клиенти пријавија сексуални напади кои се сторени од страна на членовите на скиентолошката црква.Скијентолошката црква проба да ги прикрие сексуалните напади-изјавил адвокатот на нападнатите жени.  -Систематски ги малтретирале,загрозувајќи им ја приватноста на нив и на нивните семејства, се со цел да ги замолчат, намерно, предизвикувајќи емоционален стрес-се наведува во тужбата.  Црквата ги негирала сите тврдења од тужбата и ја демантирала приказната во медијумите.  Единствено, жртвата идентификувана по име Карнел Биклер се забавувала со Дени од 1996 година, до 2001 година и тврди дека повеќе пати била дрогирана и силувана во куќата на актерот на Холивуд Хилс.  -Биклер повеќе пати се будела во креветот , после што, Мастерсон сексуално ја нападнал.Во еден конкретен случај Мастерсон и ставил дрога во нејзината чаша со вино, на една вечера и потоа ја силувал.Следното утро ,Мастерсон и признал дека тој имал анален секс со неа, додека таа била во несвест – пишува во тужбата.  Дени инсистирал на тоа дека е невин по сите основи на граѓанските и кривичните пријави.Неговиот адвокат Томас Месар изјавил дека актерот  е во “тотален шок” поради оптужби и напади кои се случиле пред 20 години.  -Господинот Матерсон е невин.Уверени сме дека ќе биде ослободен кога сите докази ќе излезат на виделина и кога сведоците ќе имаат прилика да сведочат-додал неговиот адвокат.  Во Април 2003 год.наводно силувал (28) годишна жена, а некаде помеѓу октомври и декември, истата година, обвинет е за силување на уште една (23)годишна жена.  Дени е од 2011 год.во брак со актерката Бижу Филипс (39) ,со која има ќерка по име Фијана Франсис (5) 

93786cf279e00fbfc043dba45ff46ec4f73185c2_b1177c79cd9ac040f372715e725ba445e33924db_articlemain-e1593539596108.jpg
Рецептот со кој се намалува ризикот од срцеви заболувања неодамна беше откриен во една студија на чешки научници – треба да пиете неколку чаши вино неделно за подолг живот! Воопшто не е важно дали пиете црвено или бело вино, важно е само да го пиете редовно и да не претерувате со количината. Ок, за да […]

352144-karlita-orig-e1593539102971.jpg
Српската пејачка Јелена Карлеуша (41), не штеди на луксузни патувања, брендирана облека и скапи автомобили, а пред скоро две години си се почести со нова вила на Дедиње, која некогаш му припаѓаше на фудбалерот Драган Стојковиќ (55). Луксузната резиденција исто така вклучува и голем базен во кој пејачката сега заплива, а за тоа се „пофали“ […]

uncorking-2293858_1920-1536x990-1-e1593538573454.jpg
Мора да ви се случило, најмалку, сто пати да не можете да го извадите чепот и да отворите шише вино на нормален начин.Ние ви нудиме неколку алтернативни решенија за овој проблем: Едноставно втурнете го чепот во шишето со дрвена лажица или некоја друга слична кујнска алатка и ќе можете да го конзумирате виното. Користете ги […]

cipuvanje-e1593520892347.png
Тие веќе долго време нè следат преку паметните телефони. Тие ја следат нашата локација, ја читаат е-поштата, го знаат нашиот вкус, нивото на приход, омилените места … А ние не го  сфаќаме тоа и го потценуваме. Нашите навики за потрошувачка се создаваат врз основа на нашите пребарувања, кои веќе долго време им се достапни на […]

kim-kardasijan-830x0-1-e1593533715916.jpg
Канје Вест (43) ѝ честиташе на сопругата Ким Кардашијан (39) за тоа што официјално стана милијардерка! Раперот објави емотивна порака до Ким, откако таа се согласи да продаде 20% од акциите на нејзината козметичка куќа, KKW Beauty, на компанијата “Coty” за 200 милиони долари. Јас сум толку горд на мојата убава сопруга Ким Кардашијан Вест, […]

5375-1536x1024-1-e1593532861509.jpg
Експертите всушност тврдат дека кога го изложуваме нашето тело на благ и привремен стрес – како на пример одење во сауна или одење на тренинг, оваа постапка е позитивна за нашето здравје до тој степен што може да ни помогне да издржиме лош стрес подоцна. Неодамнешните истражувања покажаа дека клеточниот процес, којшто е вклучен за […]

rob-kardash-e1593533415945.png
Ром Кардашијан прво ја шокираше јавноста, обвинувајќи ја Рита Ора дека го изневерувала со дваесетина мажи, а потоа имал турбулентен однос со Блек Чајна, со која има ќерка.  Роб Кардашијан (33) ги намалил своите појавувања во јавноста последните години, а поради љубовта и товарот на славата добил вишок килограми. Роб се пофалил дека бил на […]

pizami-e1593526648127.png
Има ли нешто поубаво од соблекување на градникот, туширање после долг ден и облекување на најубавите пижами која ви се лизга по кожата?  Тешко дека има Ова ни дава комфорт и среќа, чувството на удобност кога сме дома. Делува смирено на организмот, а на тоа чувство сме апсолутно “навлечени”. Иако некогаш сме спиеле во спонзорски […]

vonzemjani-1-e1593520750942.png
Врз основа на анализа на 200 брисеви, од кои едната половина е земена од пациенти лечени во април, а другата во мај, истражувачите заклучија дека симптомите во првата група на пациенти се потешки и дека повисок процент барале хоспитализација и интензивна нега. Една мала студија спроведена од италијански истражувачи во болница во Милано покажува дека […]

sofija-e1593528697877.png
Убавата манекенка е во склад со нејзината работа, од кога ја познаваме е многу згодна, а сега нејзината фигура ја краси и стомаче Познатата лепотица Софија Милошевиќ заедно со момчето Лука Јовиќ го чекаат нивното прво дете, а како што гледаме бременоста убаво и прија! Манекенката и нејзиното момче моментално се во Шпанија, каде Лука […]

highlighter-e1593523384387.png
Иако на тронот на beauty тредновите беше мат изглед на кожата и усните, во последно време е повеќе посакуван сјајниот изглед кој има свое ефективно име- “ефект на стаклена кожа”. Се чини дека маслата за нега за лице станаа неопходен дел од beauty рутината, за да може кожата што повеќе да впие хранливи сосотјки и […]

bp-i-aj-e1593520115460.png
Односот им е се подобар Се поправа односот помеѓу 56 годишниот Бред Пит и 45 годишната Анџелина Џоли кои се разведоа пред четири години, изјавува Daily Mail. Оскаровецот прв пат по четири години е виден во близина на територијата на Анџелина. Тој бил во посета во нејзината вила вредна 24 милиони долари во Лос Анџелес […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris