Month: м.г

table-with-grains-vegetables-fruit-768-e1593528126877.jpg
Многу луѓе имаат негативен став во врска со инсулинот, бидејќи со бројните болести нивото на овој хормон во организмот се зголемува и луѓето никогаш не можат да го изгубат вишокот килограми, без оглед на тоа колку и да се обидуваат.Ние ќе ви откриеме како да го одржите вашиот инсулин под контрола и со тоа да […]

1258053-e1593523434854.jpg
Oткако му го сврте грбот на кралското семејство на почетокот на годината, 35-годишниот принц Хари ги разлади односите со нив, а особено со неговиот 38-годишен брат, принцот Вилијам, врз кого падна товарот со кралските должности на Хари. За „казна“, семејството со „сина крв“ им забранило на Хари и неговата 38-годишна сопруга Меган, да го користат […]

vonzemjani.png
Во септември 2013 година, НАСА објави дека “Voyager 1” ја напуштил сончевата патека и преминал во сферата на ѕвездите,на отворен простор.Тоа беше првиот предмет од Земјата што ја напуштил орбитата. Оваа година, првите инструменти на вселенскиот брод ќе бидат исклучени, а до 2025 година, и останатите ќе престанат да работат. Научниците ги исклучија фотоапаратите од […]

collage-55-725x483-1-e1593522603285.jpg
Имате на располагање широк спектар на модели – од лелеави кои наликуваат на преклопен фустан до прецизно прилагодени; со трегери, длабоко деколте и необични јаки. Се носат модели со ленти, цвеќиња, цреши, птици, во светли бои и земјени тонови. Што и да одговара на вашиот стил, ќе се чувствувате пријатно и опуштено во нив, без […]

7026c7c698582c3ee16d5cd520ebedc0-e1593520692190.jpg
Судејќи според пишувањата на странските медиуми, на актерката Кејти Холмс (41) и се допаднал актерот Том Круз (57) уште додека била помала. Во интервјуто што го даде во 2004 година, откако глумеше во серијалот „Дејксон Крик“, таа рече дека секоја девојка сонува за својата свадба и дека замислувала како ќе отплови во брачните води заедно […]

222095_taljatele-shutter_ls-e1593516428776.jpg
Потребни состојки: 250 грама таљатели 200 грама печурки 3 чешниња лук 50 гр путер 150 гр млад спанаќ 30 гр пињоли 150 гр грчки јогурт Подготовка:Во мало тенџере со солена вода, варете ги таљателите според упатствата на пакувањето. Додека ги готвите тестенините, загрејте едно тавче. Не е потребно да додадете масло или ако додавате, ставете […]

WEWW.jpg
Бремената американска пејачка Кети Пери призна дека „се распадна“ кога ја прекина врската со актерот Орландо Блум, пред три години, која денес е нејзин свршеник со кого очекува дете во јули, пишува The Sun. Тоа ја остави 35-годишната жена без никаква надеж, откри таа, и со силна болка во срцето, поради што се бореше со […]

.jpg
Овие намирници можат да го нарушат нервниот систем и да предизвикаат ненадејни промени во расположението, и на крајот депресија. Kолчу што можете, избегнувајте: 1. Сол Високиот внес на сол може да ја блокира работата на жлездите кои лачат адреналин, кој е одговорен за енергија и подигање на расположението. Ако претерате, ќе бидете раздразливи и уморни. […]

kina-e1593457259185.jpg
Новиот вид на надзор функционира со ставање на безжични сензори во капи или шешири на вработените кои во комбинација со алгоритми на вештачка интелигенција ги забележуваат емоциите на вработените како што се лутина, вознемиреност или тага итн., пренесува „Businessinsider“. Работодавците ја користат оваа технологија наречена „емоционален надзор“ за да ја зголемат продуктивноста и профитот. На […]

kjnmjbmnb-.jpg
Не е тајна дека 38-годишната Меган Маркл и нејзиниот тригодишен сопруг, принцот Хари, се во многу добри односи со друга популарна двојка, 58-годишниот актер Џорџ Клуни и неговата 17-години помлада сопруга, адвокатката Амал. Затоа, многумина беа изненадени кога Џорџ, кој можеше да биде кум на едногодишниот син на Меган и Хари, Арчи, еднаш призна дека […]

.jpg
Потребни ви се пет минути за да го направите, регулирајте ја диетата и редовно консумирајте го. Потребно е: 60 грама магдонос 1 лимон 2,3 дл вода Подготовка: Исечете го магдоносот и исцедете го сокот од лимон. Ставете ги двете состојки во чаша и истурете ја водата. Пијте го пијалокот наутро на празен стомак само пет […]

princeza-e1593458211331.jpg
Софија Кристина Хелквист е родена на 6 декември како средна од три ќерки во семејството. Нејзината мајка, Мари Брит Ротман, работела како маркетинг менаџер, додека нејзиниот татко Ерик Оскар Хелквист бил консултант. Од шестата година на Софија, семејството живело во шведскиот град Таби, а потоа се преселиле во градот Елвдален, каде луѓето сè уште го […]

-1.jpg
Сигурни сме дека барем еднаш сте се нашле во ситуација кога сте доживеале непријатност во форма на изгореници. Негата на кожата во летните месеци мора да вклучува подготовки за заштитен фактор. Иако со години се зборуваше дека премногу интензивно изложување на сончеви зраци може да биде штетно за изгледот на кожата, сепак има голем број […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi