Month: м.г

bremenost-1-e1596206646481.png
Несоницата може да биде честа појава во сите сегменти на бременоста, поради многу промени што се случуваат физички и психички. Сепак, постојат неколку начини да го подобрите квалитетот на вашиот сон за време на бременоста. Несоницата и проблемите со спиењето можат да бидат еден од најнепријатните аспекти на бременоста. Сите мајки доживуваат различни симптоми – […]

severina-1-e1596201888619.jpg
Игор Којиќ одговори на честитките на Северина за неговиот 33-ти роденден. Пејачката му посака на својот сопруг среќен роденден со поставување на нивна заедничка фотографија, а тој одговори со коментар. „Велат дека „годините на Исус“ се најсреќни. Благодарам, љубов “, напиша Којиќ и додаде срце. Неговиот коментар го лајкнаа скоро 600 луѓе за кратко време. […]

kokosovo-1-e1596206967289.jpg
Кокосовото масло дефинитивно може да се нарече семоќно. Неговата единствена комбинација на масни киселина може позитивно да влијае врз вашето здравје на безброј начин.Лекарите потврдуваат дека тоа делува благотворно на општото здравје како и на изгледот на кожата, косата и ноктите, природно ги храни и негува, помага во побрзо заздравување и осигурува здравје, сјај и […]

megan-i-archi-e1596201426208.jpg
Откако на почетокот на годината објавија дека го напуштаат кралското семејство и го продолжуваат животот како „обични “ луѓе во Америка, 35-годишниот британски принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл се најдоа во центарот на вниманието на медиумите а теориите за вистинската причина за нивно напуштање на Велика Британија стануваат сè поинтригантни со секој изминат […]

.png
Покрај готвењето, кокосовото масло е една од неизбежните состојки на многу третмани за убавина, особено за нега на коса. Богато е со масни киселини кои се апсорбираат во косата и ја враќаат влажноста на сувата коса Многу студии го докажаа неговиот заштитен ефект против надворешните влијанија, можноста да се врати влагата и да се зајакне […]

elen-e1596199314715.jpg
Познатата Елен Деџенерес се огласи за прв пат по обвинувањата за навредите и покрена истрага за односот кон вработените.. Елен Деџенерес му се извини на својот тим откако беше покрената истрага за „токсичното“ работно опкружување како дел од реализацијата на нејзиното шоу „Елен Деџенерес“. – “На првиот ден од нашето шоу, им реков на сите […]

.jpg
Позитивниот став кон животот и самодовербата носи зголемена активност на мозокот и полесно решавање на животните проблеми, покажуваат резултатите од најновото истражување за законот за привлечност. Исто така, позитивниот став кон другите, пак, носи подобри меѓучовечки односи. Ако имате доволно од сè, време е да создадете нова личност од себеси. Од ова следува дека луѓето […]

Annotation-2020-07-31-160143-e1596204138521.png
Фаталната русокоса го освои и неговото срце Холивудскиот поранешен сопруг на две прекрасни актерки – 51-годишната Џенифер Анистон и 45-годишната Анџелина Џоли, наводно, решил да бара љубов во новата жена. Згодниот 56-годишник, Бред Пит и фаталната русокоса Маргот Роби, наводно, веќе некое време ја криеле својата романса, пишува Gossip Cop. Имено, Бред по бринетата Анџелина […]

okokok.jpg
Aко ви треба помош за да ја одржите вашата беспрекорна шминка ова лето, еве неколку совети како да ја постигнете: Подготовка: Доколку сакате лице без сјај, прво треба да го подготвите лицето. Немојте само да нанесувате многу шминка без вашата кожа да биде подготвена за тоа. Затоа, користете ги ексфолирачките производи правилно. Комбинирајќи ја гликолна […]

Annotation-2020-07-31-145527-e1596200258208.png
Никако не оди на добро За здравјето на 94-годишната британска кралица Елизабета Втора не се пишува во последно време. Отсекогаш, странските медиуми излегуваат во јавноста со нови информации кои обично не одат во прилог на кралицата, а последните денови од нејзиниот живот се бројат. Една таква статија е онаа на списанието Globe, на која неименуван […]

Annotation-2020-07-31-141635-e1596197829254.png
Колку сме постари, толку е потешко да одржуваме добра форма и соодветна тежина За да останат витки, повеќето жени гладуваат во подоцнежните години, но ова не е само неефикасно, туку е и многу опасно. Алена Богатова, застапничка за убавина и здравје, автор на курсот „Јас сум секогаш убава!“, Состави список на правила за исхрана во […]

Annotation-2020-07-31-135622-e1596196614679.png
Не беше добро Откако медиумите го објавија нивниот наводен развод кон крајот на минатата година, една од омилените актерки во Холивуд, 52-годишната Џулија Робертс и сопругот, 51-годишниот снимател Даниел Модер, повторно се предмет на пишување на американските медиуми. Поради последните неколку фотографии заедно, многумина сметаа дека се е во ред. Но, ни тоа не ги […]

makeup-e1596195703224.jpg
Верувале или не, станува збор за маскарата. Црвенилото и чешањето на очите се само некои од последиците за кои одговорноста може да ја бараме во маскарата, но само ако не ја користиме онака како што пишува во упатството. Тоа значи дека треба да го почитуваме нејзиниот рок на употреба. Во спротивно ризикуваме да го загрозиме […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi