Month: м.г

.jpg
Бела Торн заработи рекордни милиони долари за еден ден на платформата OnlyFans, страницата со содржини за возрасни постави ограничување на максималните донации, но и на максималната претплата. Платформата која спаси бројни сексуални работници и стриптизери кои не се во можност да работат за време на пандемијата оваа година се здоби со култен статус и привлече […]

.jpg
Комитетот за номенклатура на гените (ХУГО) издаде водич за именување на човечки гени, а Ексел „реши“ да ги толкува податоците поинаку од планираното. На пример, името МАРЦ1 – што е акроним за „Мембрански асоциран прстен-CH-тип прст 1“ – го толкуваше Ексел како датум, така што името на генот беше форматирано на тој начин. Одборот сега […]

mekdonalds.jpg
Американката Али Шреб објави видео на TikTok во кое нејзината баба покажува како изгледа хамбургер што го чува 24 години. Во видеото кое досега собра 3,8 милиони прегледи, бабата отвора кутија за чевли во која, како што тврди, чува хамбургер и компири од Мекдоналдс од 1996 година. Иако тие не изгледаат многу свежи, тешко е […]

.jpg
На легендарниот американски актер и продуцент Џони Деп (57) и неговата поранешна сопруга Амбер Херд (34) им се суди подолго отколку што биле во брак, а актерот наскоро ќе покрене нова постапка против бившата, за која вели дека му нанела многу штета во животот. и поради што изгуби огромна сума пари. Странските медиуми пишуваат дека […]

.jpg
Некои земји отворија граници за туристите и кренаа ограничувања што требаше да ги заштитат од пандемијата, а меѓу нив е и архипелагот во Бразил, кој сè уште има само еден услов за пристигнување. Архипелагот Фернандо де Норона е меѓу најпопуларните бразилски туристички дестинации и штотуку е повторно отворен за туристите, пишува Метро. Но, тие имаат […]

.jpg
31-годишната Камила Грацијано, која беше во осмиот месец од бременоста, почина од вирусот корона кратко време откако роди девојче со царски рез. Камила беше префрлена во болница само три дена откако стапи во контакт со вирусот, на прославата по повод чекање на нејзиното бебе. Вакви забави познати како baby shower (дочекување на неродено бебе) се […]

-1280x960.jpeg
– Сакав да се расправам со него. Не ми треба живот во кој мојот сопруг се согласува со сè – една незадоволна жена се пожали пред судот. Муслиманка од Индија го замоли судот во Шарија за развод, најверојатно од најбизарната причина досега – затоа што нејзиниот сопруг премногу ја сака. Една жена од индиската област […]

.jpg
Пред некое време, контроверзната пејачка Ивана Сирена откри дека е крвно поврзана со една од најголемите поп sвезди, Здравко Чолиќ. Како доказ за тоа, таа приложи фотографија од нејзините родители и Чола, а малку подоцна го виде и братот на Здравко, Драган, кој потврди дека се братучеди. – Не сакав да ја истакнам таа приказна. […]

273266_seks2_f.jpg
Се чини дека цел живот нè учеле погрешно кога станува збор за хименот … Отсекогаш мислевме дека хименот пука за време на првиот секс и потоа исчезнува, но сега експертите го тврдат спротивното. Доказот за невиност што сè уште се бара во некои општества пред бракот веќе не е сигурен. Жената има химен иако била […]

profimedia-0477315561.jpg
Никогаш не била посреќна Откако минатата недела беше откриено дека нејзиниот поранешен сопруг, 56-годишниот актер Бред Пит е заљубен во 27-годишната германска манекенка, Никол Потуралски, и актерката Џенифер Анистон одлучи да признае дека има нова, ако што вели таа, симпатија. На собирот со пријателките претходниот петок, таа открила некои детали, а сè слушнал еден новинар […]

128240_profimedia0075980225_ff.jpg
Нема личност што не ја слушнала оваа песна, а откриени се малку познати детали за неа „Били Џин“ беше насловот на вториот сингл на Мајкл Џексон, од албумот „Трилер“, објавен во јануари 1983 година. Во прашање е безвременски хит, па дури и денес е неизбежна песна на радио, прослави … Тој е најпродаваниот соло-сингл на […]

par-u-krevetu-4-830x0-1.jpg
„Сексот никогаш не треба да биде напорна работа и ако научите да бидете нељубезни во врска со тоа, нема да биде …“ Дали некогаш сте глумеле оргазам за да ги поштедите чувствата на партнерот? Повеќето од нас честопати не се искрени во изразувањето на своите сексуални желби … Во својата нова книга „Силата на нељубезноста“ […]

svetlana-ceca-raznatovic-830x0-1.jpg
Да се ​​потсетиме како изгледаше фолк sвездата од 1988 година наваму Светлана Цеца Ражнатовиќ е една од најпопуларните поп-sвезди од поранешна Југославија. Како млада, таа покажала голем талент за пеење, што го забележал хармоникашот Мирко Кодиќ. Вниманието го сврте кон себе во 1988 година кога ја отпеа песната “Cvetak zanovetak”. Оттогаш, кариерата на Цеца се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris