Month: м.г

.jpg
Овој метод на јадење не само што е поефикасен, туку е и повкусен, тврди популарната тиктокерка Ах, кој не сака хамбургер и помфрит?! Но, што ако ви кажеме дека вашиот омилен оброк може да биде уште повкусен? Оваа девојка стана вирална откако го сподели својот алтернативен метод на јадење хамбургери и помфрит, за кој тврди […]

.jpg
Наводно тие не се само добри пријатели Иако некогаш се ширеа гласини за аферата меѓу 30-годишната актерка, Маргот Роби и 52-годишниот актер Вил Смит, се чини дека атрактивната русокоса планира прељуба со сосема друг маж. Иако се омажи за 30-годишниот режисер Том Акерли пред четири години, неодамна беше видена на вечера со 24-годишниот актер Пол […]

.jpg
Научниците ја открија „Ахиловата пета“ на ракот, што предизвикува надеж да се најде решение до нејзино излекување Овие „врати“ дозволуваат хемикалии да влегуваат и да излегуваат од ќелијата. Експериментот беше извршен врз глувци, а агресивните тумори беа намалени, оставајќи го ткивото неповредено. Ова се постигнува со блокирање на протеините наречени „комплекси на нуклеарни пори“ – […]

.jpg
Таа ја раскажа својата страна на приказната и зошто живее со поранешниот сопруг на нејзината сестра Во последните неколку дена се појавија гласини дека поранешниот сопруг на покојната актерка Нај Ривера, 37-годишниот Рајан Дорси и нејзината помлада сестра, 26-годишната Никајла Ривера, се во љубовна врска, поради што се доселиле заедно. Самата Никајла проговори за гласините […]

.jpg
Чоколадо, овошје, торти со глазура – се неопходни на многу родендени низ целиот свет. И подолу, дознајте го историскиот аспект на роденденската тортаДенес роденденските торти се задолжителни на повеќето прослави на родендени, а дувањето свеќи е убав обичај што го слават, особено децата, со нетрпение. Но, дали некогаш сте се запрашале од каде потекнува оваа […]

-раша.png
Гоца ја навредуваат на Интернет поради престојот во реалното шоуГледачите на телевизијата „К1“ неодамна можеа да го следат реалното шоу на пејачката Гоца Тржан „Мојот совршен брак“, што предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Имено, во некои сцени, сопругот на Гоца, Радомир Новаковиќ „скока“ врз пејачката во бањата додека вадела алишта од машината, исто така […]

.jpg
Народната медицина може да го реши вашиот проблем со старечки дамки Д-р Даг Вилсин откри моќно решение за брзо отстранување на дамките во стареење. Пегите се појавуваат и кај помладите луѓе како последица на прекумерното изложување на сонце. Мора да се консултирате со лекар ако забележите: Дамките растат брзо Црвенило, крварење, чешање и чувствителност на […]

.png
Невообичаена ситуација се случи на балконот на една зграда Необично видео кружи на социјалните мрежи -прељубниокот на една русокоса бега од разбеснетиот сопруг преку терасата, спуштајки се преку смотаниот чаршав. Ова бегство не беше лесно за несреќниот млад човек, бидејќи неговиот сосед, неверна жена и разбеснет сопруг, веќе го гризеше на подот подолу. Момчето едвај […]

-насловна.jpg
Рецепт за туршија, каков зеленчук да изберете, како се прави и колку треба да стојат Туршијата секако се нешто без кое не може да се замисли ниту една трпеза, кога доаѓаат студени денови, а особено сезоната на празници и прослави. Подготовката за зимницата е еден од најстарите начини на чување храна. Овој вид на подготовка, […]

-нас.jpg
Една од омилените актерки во Холивуд, 51-годишната Џенифер Анистон, во неодамнешното интервју за странски медиуми откри дека скоро се откажала од глумата и засекогаш се простила од Холивуд. Иако е многу успешна во тоа, неодамна сфати дека веќе нема доволно енергија и дека конечно ќе се збогува со својата долгогодишна успешна кариера. Иако сега има […]

-корона.jpg
Загадувањето на воздухот во затворените простории може да предизвика главоболка, замор, вртоглавица и иритација на носот, очите и грлото Бидејќи Ковид-19 продолжува да се шири низ целиот свет, повеќето луѓе посветуваат многу поголемо внимание на своето здравје, од хигиената на рацете до носењето маска на јавно место. Меѓутоа, во многу случаи, работите во вашиот дом […]

.jpg
Тимот на експерти од Лас Вегас се надеваат дека ќе заработат многу пари Братучедката на Мајкл Џексон тврди дека ја има последната торба за инфузија што ја добил „кралот на поп музиката“, што било фатално  за него поради количината на Пропофол. Сега, наводно, таа е подготвена да се раздели со гадниот „сувенир“, а тврди дека […]

-1.jpg
Ново истражување разубеди еден научник кој претходно се заколнал дека ќе практикува повремено постење Познати личности, како што е Џенифер Анистон, тврдат дека диетата 16:8 е тајната на нивната совршена линија и генерално здрав живот. Сепак, најновото истражување сведочи за спротивното. Дури и д-р Итан Вајс, коавтор на новата студија, со години им ја препорачува […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris