10 причини зошто го сонувате поранешниот партнер

26 август, 2020
janko-ferlic-Ex1TxrV6NBA-unsplash-1140x570

Дури и ако сте среќни во новата врска, не е чудно ако во сон го видете поранешниот или повеќето од нив. За многу луѓе сонот е нешто најдобро што ви се случува во денот, делумно затоа што ни пружа прилика да се опуштиме и мечтаеме. Но понекогаш тие сонови можат да бидат извор на голем стрес, посебно ако сонувате некој кој би сакале да го заборавите.

Една минута сонувате дека јадете најубав сладолед кој некогаш сте го пробале, а потоа одеднаш… вашиот поранешен е тука?

Што значи кога го сонувате поранешниот? Тоа не е секогаш знак дека потсвесно сакате да му се вратите.

Секако, природно е да прашате зошто го сонувате баш тоа, а вашата радозналост веројатно се удвостручува кога ќе се појави некој неочекуван. Но дури и ако сте среќни во новата врска , не е чудно ако го сонувате поранешниот.

Да го сонувате поранешниот е вообичаена појава и можеби не значи тоа што вие го мислите. Ако сте се запрашале зошто вашиот мозок продолжува да се потсеќа на одредена личност додека спиете, една (или повеќе) причина би можела да го објасни тоа, пишува Hello Giggles.

Имате неразјаснети чувства спрема поранешниот

Пред да се решите на тоа, сетете се дека тие чувства не мора да се романтични. Спрема стручњаците , да го сонуваш поранешниот може да значи дека барате да се затворите. Можеби сте вознемирени од начинот на кој сте раскрстиле или можеби уште се обидувате да најдете начин за функционирање во вашиот ум.

Загрижени сте за одржливоста на новата врска

Постои голема можност ако го сонувате поранешниот кога започнувате нова врска со некој друг, веројатно ги споредувате за да бидете сигурни дека работите овој пат ќе се одвиваат во вистинска насока. Ако влегувате во врска со нова личност, вашата психа и понатаму може да ги открива плусовите и минусите на вашата предходна врска.  Во оваа ситуација, вашата психа се обидува да осигури успех и долговечност на вашата нова врска.

Тоа е симбол на поголем проблем

Но, соновите обично се симболични. Вашите чувства веројатно се усмерени кон тоа да до крај ја преболите поранешната врска без оглед на тоа што се случило.

Во основа ако го сонувате поранешниот, размислете зошто вашата врска завршила и што би било ако можевте поинаку.

Чувствата кон него сеуште се присутни

Иако постои многу причини заради кои го сонувате поранешниот, ако уште имате чувство према него, обвовување на врската не е исклучена опција. Можеби ќе треба да ѕирнете длабоко во себе и сфатите дали сакате да бидете повторно со него… и тогаш да откриете што ќе правите.

Не се работи за него, туку се работи за вас

Постои шанса  поранешниот во сон да претставува дел од вас.  Можеби тоа значи дека во поранешната врска сте се одрекле премногу од себе и од тоа што сакате.  Или тоа можеби значи дека на некој начин се занемарувате себе. Во секој случај , не може да наштети анализирањето на сопственото однесување во време додека сте со поранешниот и да сфатите дека треба да направите некои промени.

Се плашите дека повторно ќе бидете повредени

Многу луѓе  се плашат дека повторно ќе бидат повредени, посебно ако   претходната врска завршила банално. Тоа би можело да има врска со вашиот поранешен партнер кој е дел од вашите соништа. Сонот може и да е ваш начин за остварување на нова врска која оди по истиот пат.  Тоа може да значи дека морате да направите се што можете за да го смените текот на односите или не сте имале целосно емоционално затварање.

Поранешниот во сон поточно сте вие и прекинувате сами со себе

Како што веројатно сте знаеле до сега, поранешниот партнер кој се појавува во сон може да симболизира разни работи.

Можеби умот нашол начин да ви порача да ја потискувате другата страна од себе- веројатно спротивната страна и дека треба да стапите во контакт со личноста која е вистински .

Толкувањето на ваквиот вид на сон како знак дека ќе треба повторно да се поврзите со поранешниот не само што ќе го остави ова прашање нерешено туку и ќе го усложни проблемот.

Овој сон ви испраќа порака дека треба да го зајакнете односот кој го имате со себе, немојте да се обесхрабрите .

Се обидувате да простите по лошото раскинување

Ако работите меѓу вас двајца не завршат добро и никогаш немало прилика за опростување, сонот би можел да биде вашиот мозок те можност за вас. Тоа би можело да значи дека треба да се смирите со поранешниот. Сакате сонот да прекине? Опростете му на поранешниот партнер кога сте будни и свесни.

Пропуштате делови од својот живот

Ако го сонувате поранешниот може да значи дека во вашиот живот постои нешто што ви недостига и сакате да ви се врати.  Тоа не мора да биде одредена личност, може да е и некое место на кое сте живееле, работеле, или место кое често сте го посетувале тоа време од животот.

Нешто во вашиот живот ве прави несреќна

Поранешниот во вашиот сон може да биде симбол на нешто друго во вашиот живот заради што сте несреќни, нешто кое би требало да го прекинете за да бидете среќни.

Да го сонувате вашиот поранешен може да значи сешто, но ако сакате да знаете што тој сон значи, најдобро бибило да ѕирнете длабоко во себе, во вашите мисли и чувства. Веројатно веќе ги имате сите одговори кои ги барате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris