Month: м.г

-4.jpg
Бракот без секс, како и долгорочните врски без него, за жал се чести во денешното општество – и поради преполн распоред на деловни активности, и поради кавги и несогласувања меѓу партнерите. Сепак, решението за ова може да биде прилично едноставно. Имено, сексуалната терапевтка Ванеса Марин предлага секс пост. Треба да се одреди времето кога сексот […]

.jpg
Дрвото ќе биде украсно од градинарите во градот на 3 ноември, а елката ќе биде осветлена од 14 ноември. Според традицијата која трае од 1966 година, елката од Виена секоја година се поставува на плоштадот пред Градското собрание. Оваа година ќе биде смрека, висока 33 метри и стара 200 години, донесена од чешките шуми во […]

-1.jpg
Најмладата милијардерка Кајли Џенер, се посрамоти со маската за „Ноќта на вештерките“. Иако не признаваше, Кајли досега има направено неколку естетски интервенции – гради, усни, нос, заби… но и тоа не и е доволно, па сепак целата „убавина ја влече преку филтри и фотошоп“ во кои сега се демаскирани придружници. Таа објави слика на маска […]

dada.jpg
Ивана Кнол, најзгодната хрватка, често објавува провокативни фотографии на Инстаграм. Таа го сруши рекордот со последниот! Ивана објави слика од Турција, од прекрасна улица додека се качува на шарените скалила, но во шорцеви што многумина ги нарекоа несоодветни за улицата. View this post on Instagram I prefer living in color 💕 go away 2020 #istanbul […]

pam.jpg
НЕ, Памела Андерсон не е на насловната фотографија. Меѓу многуте славни личности кои се маскираа за Ноќта на вештерките беше Кендал Џенер, која се маскираше во Памела Андерсон, толку добро што е невозможно да ја препознаете. “Среќен Ноќ на вештерките”, напиша Кендал и ги повика своите обожаватели да гласаат на претседателските избори кои следат. View […]

1-1.jpg
Ноќта од недела кон понеделник низ целиот свет го одбележува денот што античките Келти го прославиле пред 2.000 години. Тој е втор празник по големина веднаш по Божиќ во Америка, а исто така е многу популарен во Канада, Англија и Ирска. На тој ден, можете да ја запознаете вештерката, но со голема закана од душите […]

.jpg
Во последно време, Игор се ‘сврте’ кон религијата, посетувајќи ги манастирите во Србија со своите пријатели. Покрај Православието, го опседнаа и теориите на заговор. Којиќ споделува фотографии од вакцините, за кои верува дека имаат чип. Игор Којиќ (33), иако сè уште официјално е сопруг на пејачката Северина (49), веќе неколку месеци не е виден во […]

.jpg
Експертите велат дека ова е сосема непотребноОд прогласувањето на пандемијата на Корона вирус, експертите споделија разни совети за да се спречи инфекцијата во јавноста. Од март до крајот на октомври, научивме многу нови информации за болеста што го погодува светот, па препораките брзо се променија. Кога имате целосно нов вирус, започнувате од позиција каде што […]

svadba.jpeg
Кога организаторите на свадби се подготвуваа за 2020 година, сигурно многу од нив не очекуваа дека микро свадбите ќе бидат клучен трендСепак, во екот на пандемијата КОВИД-19, микро свадбите станаа неопходен трендЗа оние кои сакаат да се венчаат во догледно време, големи и екстравагантни свадби едноставно не се возможни. Иако ова може да биде малку […]

ll.jpg
Шон Коннери и Мишелин Рокебрун се запознаа на еден голф турнир во 1970 година, а застанаа пред олтарот пет години подоцна. Тој и призна дека ја изневерил, но таа му прости сè и тие беа заедно до неговата смрт. Шон Коннери беше еден од најпознатите заводници на филмската сцена, сите жени воздивнуваа на неговиот шарм […]

nikola-i.jpg
Атрактивната свршеница на Бруклин Бекам, Никола Пелц, доби прстен вреден милиони, а Викторија Бекам и Дејвид Бекам се воодушевени од нивната идна снаа. Се чини дека во нивната љубов засега цветаат рози, а тие и започнаа заеднички живот. Викторија и Дејвид Бекам не можеа да ја сокријат среќата, бидејќи конечно успеаја јавно да им ја […]

shutterstock526085950-830x0-1.jpg
За жал, факт е дека колку и да не го сакаме тоа, врските или браковите понекогаш едноставно не функционираат. Можеби честопати нема вистинска причина за ова, но во одредени случаи, можете да го одредите моментот кога ќе сфатите дека вашата врска не успеала. Бројни жени неодамна се приклучија на Фејсбук за да ги споделат причините […]

.jpg
Вукашиновиќ и ги искомпонира и напиша најголемите хитови на Цеца Во 90-тите години , рокерот Милиќ Вукашиновиќ оствари многу успешна соработка со пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и тој и направи неколку одлични хитови, кои се пеат дури и денес. Тој ја познава Цеца од периодот на нејзината рана кариера, кога пееше на еден од најголемите […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris