Month: м.г

.jpeg
Подгответе го овој вкусен специјалитет и уживајте.Саботното попладне е идеално за лежење во кревет но и за ваква блага и вкусна закуска. Овој рецепт за вафли од чоколадо можете да го послужите со мед, џем, намаз од чоколадо и овошје – изборот е ваш! Состојките се доволни за четири порции, а за подготовка ќе ви […]

untitled-design-1alys8g.png
Џонс се повлече од јавниот живот, се сврте кон религијата и го смени имиџот. Ситкомот во кој се прослави на едно од последните интервјуа беше окарактеризиран како „глупаво ѓубре“. Поранешниот актер Ангус Т. Џонс (27) на публиката ѝ е познат по улогата на Џејк Харпер, момчето во хумористичната серија „Два и пол мажи“, но Џонс […]

peru.jpg
Туристите и авантуристи кои го посетиле The Natura Vive Skylodge велат дека тоа е импресивно искуство бидејќи до хотелот може да се стигне само пеш, а сместени сте во капсула над карпите. Долината Урубамба е позната како света долина на Инките. Сместена е во перуанските Анди, а високо над карпите се наоѓа хотелот The Natura […]

PXL_271020_30639170.jpg
Сите имаме некои навики на кои не сме горди и за кои не сакаме другите да знаат, но некои од нив би можеле да бидат особено опасни за време на пандемијата на коронавирусот. Овие пет навики ве ставаат на дополнителен ризик од инфекција со коронавирус: 1. Ги грицкате ноктите Бројни видови бактерии и микроби се […]

profimedia-0491230858.jpg
Се тресе под нивните нозе Латино-дивата Џенифер Лопез и поранешниот професионален бејзбол играч Алекс Родригез требаше да стапат во брак досега, но прославата беше одложена поради пандемија на коронавирусот. Или, тоа е само официјална приказна, додека вистинските причини за расправијата меѓу парот и нивните маани се во тоа што тие не можат да си простат […]

Hrana-kompjuter-posao_1000x0.jpg
Ако се концентрирате на други работи за време на оброците, ризикувате да се здебелите, тврдат научниците Употребата на мобилни телефони, како и проверка на социјалните мрежи и читање весници за време на оброците, имаат ефект на гоење, покажа бразилска студија. Имено, истражувачите од Федералниот универзитет во Лаврас тестирале 62 испитаници кои користеле телефон за време […]

Screenshot_1-17.png
Лила Мос штотуку наполни 18 години, но јасно е дека сигурно ги следи стапките на нејзината мајка, супермоделот Кејт Мос, која ги смени идеалите за убавина во 90-тите години на минатиот век. Ќерката на славната манекенка дебитираше на модната писта облечена во креациите на италијанската модна куќа „Миу Миу“, а споредбите со Кејт беа неизбежни. […]

shutterstock_521059819.jpg
Токму затоа што аспиринот може да управува со срцеви заболувања, стана корисен во борбата против Ковид затоа што инфекцијата со корона може да доведе до смртоносни запушени артерии Земањето аспирин го намалува ризикот од хоспитализација предизвикан од коронавирус, и покрај тоа, овој лек може да го намали бројот на смртни случаи. Ова е според новото […]

oreo.jpg
Производителот на бисквитите Орео, еден од омилените видови на Светот, реши да постави свод на норвешкиот остров Свалбард, длабоко во Арктичкиот круг, за да го заштити производот од најтешки катастрофи и уништувања и складираше и пакет орео бисквити и рецепт за правење. Инспирација за тој потег е Светската банка за семиња, сличен, но многу поголем […]

2020-10-31T124115Z_679962323_RC2OTJ9DV7LF_RTRMADP_3_PEOPLE-CONNERY-1280x856.jpg
Познатиот актер Шон Конери почина на 90-годишна возраст, објави Би-Би-Си. Тој починал во текот на ноќта во сон, на Бахамите, каде што бил, а наводно некое време не се чувствувал добро. Шкотскиот актер беше најпознат по улогата на Џејмс Бонд, кого го играше во филмот седум пати. Конери беше прогласен и за најомилен актер во […]

61596312.jpg
Естетската корекција на носот е една од најбараните процедури во пластичната хирургија ширум Светот, а особено во светот на славните. Некои познати дами решија да направат пластична операција на носот од оправдана здравствена причина. Џенифер Анистон, на пример, имаше операција на носот за проблеми со отстапување на преградата. Но, многу холивудски дами го сторија тоа […]

232787_shutterstock-1809884917_ls.jpg
Се очекува силна енергија од сите страни под влијание на Ноќта на вештерките, но и на Уран и ретрограден Меркур Најневообичаената полна месечина се очекува на Ноќта на вештерките 2020 година! Ќе ослободи неверојатна енергија, па затоа мора да ја искористите оваа единствена можност. Дополнително влијание врз инаку невообичаената појава носи Меркур, кој во моментов […]

profimedia-0473737767-1.jpg
Сега би постапил поинаку За расправиите во бракот на еден од најпознатите холивудски парови, 59-годишниот актер Џорџ Клуни и 42-годишната адвокатка за човекови права, Амал, интензивно се пишува веќе некое време. Иако зад себе имаат шестгодишен брак во кој ги добија тригодишните близнаци Ела и Александар, според последните извештаи на странските медиуми, прашање на време […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris