Ферари за осум лица! Најбрзата лимузина во светот бара купувач (ВИДЕО)

4 август, 2020
657567575

Само имагинацијата и механичките способности се ограничувачки фактори во работењето на претворање на фабрички четири тркала во луксузна лимузина.

Тимот што го редизајнираше Ferrari 360 Modena не му недостасувало ништо.

Откако беше увезена во Австралија од Велика Британија во 2012 година, таа падна во рацете на механичарите кои виделе нешто повеќе од супер спортски автомобил.

Единствен во Австралија

Во една работилница, Ферарито прво беше пресечено на половина, а потоа добило нова, алуминиумска шасија и дополнителни панели за каросерија изработени од ист материјал.

На задната страна, има атрактивни врати што се отвораат нагоре и создаден е ВИП-седан, за кој креаторите тврдат дека е единствениот од ваков вид во Австралија!

Ова Ферари сега може да прими осум лица, а патниците имаат пристап до удобности, како што се два телевизори, моќен аудио систем, амбиентално осветлување и мини бар.

Моторот остана непроменет, 3,6-литарски V8 кој испорачува 400 КС, но сега е спарен со нов менувач од моделот Subaru Liberty GT.

Ferrari 360 Modena Limo моментно се продава на веб-страница за продажба на автомобили по цена од 399.999 австралиски долари (околу 242,000 евра), а има поминато 65.000 километри.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris