Mansory ја претставува својата визија на луксуз наречен Cabrera

8 април, 2020
Naslovna

Во подготовките за сега откажаниот Женевски саем за автомобили, луксузната германска компанија за тјунирање, Mansory, подготви дури единаесет модели… Додека секоја од нивните машини може да се пофали со свој квалитет, новиот модел Mansory кој привлече најголемо внимание е Lamborghini Aventador Cabrera. Менсори му подари тело од јаглеродни влакна на италијанскиот хиперкар што му додава 1,575 инчи, нудејќи уште поагресивен став. Внатрешноста, исто така, доби интересно преуредување, со уникатно обоени тапацири кои се дел од специјалниот пакет, вклучително и дарежлива количина на јаглеродни акценти.
Под хаубата, овој модел доби редизајниран мотор SVJ 6,5 литарски V12, кој сега произведува 810 коњски сили, нудејќи од нула до сто километри на час за само 2,6 секунди. Наречен по најразлични шпански борбени бикови, Кабрера е комплетна со збир на уникатни тркала и камелеонска боја на лајврија. Mansory ќе произведе само три примероци од овој модел