„Монокини“ на Порше: Нови членови на легендарното семејство 911 во полн сјај!

20 мај, 2020
porse

Targa 4 и Targa 4S пристигнуваат со три-литарски твин-турбо мотори од 385 и 450 коњски сили и автоматски тврд „полу-кабриолет “ покрив што автоматски се затвора/отвора за само 19 секунди, а кога ќе се отстрани, е поставен зад задните седишта.

Неговиот „монокини“ дизајн е една од најинтересните каросериски изведби на легендарниот спортист,кој е  „на половина пат“ од купе до кабриолет.

Со ова, најновото издание на Porsche 911, генерација 992, покрај многу други комбинации на облик на каросерија и тип на погон, доби уште две верзии Targa со погон на сите тркала – Targa 4 и Targa 4S.

Тие се напојуваат од веќе познатите три-литарски твин-турбо боксер мотори со 385 и 450 коњски сили, што им овозможуваат на спортистите на Штутгарт да забрзаат од 0 до 100 км на час за 4,2 секунди за Targa 4, додека 4С е уште побрз, и му требаат само 3,6 секунди.

Што се однесува до преносот , во Targa сериски се вградува осумстепен ПДК менувач.Без доплата можно е да се избере мануелен менувач со 7 брзини на пренос,додека како опција се нуди и појак систем за кочење.

Porsche 911 Targa 4 ќе се продава по почетна цена од 128.486 евра, додека на купувачите за моделот 4S ќе им требаат 143.956 евра.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi