Ана Николиќ го посети Раста во затвор? Избувна расправија, таа му се закани, па реагираа и ЧУВАРИТЕ?

13 октомври, 2020
растаана

Домашните медиуми јавуваат дека пејачката го проколнала поранешниот сопруг.

Пејачката Ана Николиќ и Стефан Џуриќ Раста наводно се судриле за време на нејзината посета на раперот, кој беше уапсен пред 13 дена по наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград, бидејќи кај него е пронајдена поголема количина на недозволени супстанции.

Поради тоа, пејачката го прекина одморот во Дубаи и се врати во Белград за да ја земе ќерката Тара од родителите на Раста, која престојуваше со нејзиниот татко додека таа беше на одмор.

Вознемирена, Ана наводно отишла директно во одделот за притвор, каде што наводно го нападнала раперот затоа што тој конзумирал наркотични средства додека неговата ќерка била со него, пренесува „Српски телеграф“.

“Ана побара да го посети Раста веднаш штом се врати во Белград. Таа доби одобрување и се соочи со него. Само што го виде, почна да вика дека е неодговорен, да не размислува за Тара и да ја става во опасност. Го нарече наркоман. , што го извади од такт, а тој возврати со навреда дека е шизофрена и силеџија. додава:

“Расправијата беше толку жестока што стражарите мораа да реагираат за да ги смират. Раста постојано велеше дека не сака да ја гледа повеќе и дека не се враќа и прашува за него. Тој исто така викаше дека е алкохоличарка и дека може кога виделе дека не можат да ги смират поранешните сопружници, полицијата ја прекинала посетата и побарала од Ана да ја напушти просторијата “.

Потсетуваме, пејачот Стефан Џуриќ Раста беше уапсен по наредба на Вишото јавно обвинителство во Белград, бидејќи кај него е пронајдена поголема количина сканк, а заедно со него е уапсено и друго лице со кокаин. Тој беше сослушан пред Вишото обвинителство во Белград, по што обвинителството му одреди мерка притвор до 30 дена. Според тамошните медиуми, полицијата го следела некое време, а на денот кога бил уапсен, тој имал сомнителен разговор со пријател. Раста се бранеше пред судијата дека набавил околу еден килограм лушпа на почетокот на септември, дека платил околу 2000 евра за дрогата и дека не му дал на никого за употреба и не сакал да ја подари откако купил марихуана.

„Јас сум уметник и користев марихуана подолго време, а исто така сум и нејзин промотор и мислам дека треба да се користи како лек“, рече Раста на сослушувањето.