БИЛА СО МАЛОЛЕТНИК: На Ава Карабатиќ црно и се пишува!?

7 ноември, 2020
ава карабатиќ

По смртните закани, сега и ова!
Во последните денови јавноста беше шокирана од веста дека е поднесена кривична пријава против хрватската стерлета Ава Карабатиќ за наводните закани за смрт.

Лицето кое и го водеше Инстаграм профилот на Ава ја пријавило познатата старлета во полиција и ја има целата потребна документација за тоа да го докаже и на суд.

После оваа изјава, Ава кажа дека ништо од горенаведеното не е точно.
Сепак, клопката почна да се расплетува и М.В. поднесе кривична пријава против старлетата, па се огласи уште еднаш, но сега со нови информации што одекнаа како бомба.

View this post on Instagram

PRAVA ISTINA: Ava i ja smo se upoznali početkom 2017 godine, u početku smo imali prijateljski odnos, kasnije poslovni u smislu PR-a. U vezi smo bili skoro godinu dana, a prije 4mj smo se posvađali. Tada je nastao naš "rat". Nedavno joj je bio hakiran instagram profil, optužila je mene i slala mi je poruke (tekstualne i glasovne) u kojim je prijetila meni, mojoj obitelji. Prvo su bile prijetnje "batinama", kasnije smrću. Uvijek sam prelazio preko takvih stvari, jer sam opravdavao takvo izopaćeno ponašanje konzumacijom alkohola (pisala je blog o tome), ali sad je zaista prevršila svaku mjeru i morao sam poduzeti pravne radnje. Ona je na svom profilu objavila tekst kojeg su prenili svi mediji, a u njemu je iznjela gomilu laži. Kao prvo mi nismo bili poslovni suradnici koji se nismo poznavali, već smo bili u vezi. Da tražim medijsku pažnju nebi tražio to preko Ave Karabatić 😂😂. Virujem u pravdu i nadam se da će se uskoro sve sudski riješiti. Hvala svima na podršci!❤

A post shared by Mario Vukić (@mariovukic) on

Тој во својата објави на Инстаграм го напиша следново:

ОВА Е ВИСТИНАТА: Ава и јас се запознавме на почетокот на 2017 година, на почетокот имавме пријателски однос, подоцна деловен во однос на ПР. Бевме во врска скоро една година, а пред 4 месеци се скаравме. Тогаш започна нашата „војна“. Нејзиниот профил на Инстаграм беше хакиран неодамна, таа ме обвини и ми испрати пораки во кои ми се закануваше на мене и моето семејство. Прво имаше закани за „тепање“, потоа за смрт. Јас секогаш преминував преку таквите работи, бидејќи таквото изопачено однесување го оправдував со конзумирање алкохол, но сега таа навистина ја надмина секоја мерка и морав да преземам правни акти. На својот профил објави текст што го пренесоа сите медиуми, а во него изнесе многу лаги. Како прво, не бевме само деловни партнери кои не се познаваат, туку бевме во врска. Ако барав внимание од медиумите, не би го побарал тоа преку Аве Карабатиќ. Верувам во правда и се надевам дека наскоро сè ќе се реши на суд. Ви благодариме на сите за поддршката!


По јавното признание на М.В. исто така откри дека бил во врска со Ава кога бил малолетен!

Како ќе се реши ова, останува да видиме!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi